• Dziś /-1°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 94 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy. Kosztował prawie pół miliona!

31 sierpnia 2021, 11:50, red
foto: KMP w Gorzowie
Drogówka w Gorzowie ma nowy samochód do obsługi zdarzeń. Nie jest to zwykły radiowóz, ale APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Według danych z zamówienia, jeden taki pojazd kosztuje blisko pół miliona złotych!

Ma 177 KM, ale waży zapewne sporo. Nie będzie to zapewne demon prędkości, ale tego typu pojazdy nie są z reguły wykorzystywane w bezpośrednim pościgu na drogach. To specjalistyczny pojazd, który wyposażony jest w  sprzęt niezbędny do obsługi zdarzeń drogowych. 

VW crafter to pojazd, który został dopasowany i wyposażony specjalnie dla potrzeb policji i obsługi zdarzeń drogowych. W komfortowych warunkach, z pomocą niezbędnego sprzętu funkcjonariusze ruchu drogowego mogą obsługiwać wypadki. Dzięki określonej specyfikacji znalazły się w pojeździe elementy, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa służb podczas pracy. 

Pojazdy APRD typu furgon są wyposażone m.in. w: drukarkę, kopiarkę, skaner, laptopa, cyfrowy aparat fotograficzny, skalówkę magnetyczną do wymiarowania, urządzenie do laserowego pomiaru punktów w przestrzeni, zestaw pierwszej pomocy, przenośny przyrząd do badania skuteczności hamowania, przenośną lampę oświetleniową, parawany do oddzielenia i osłonięcia miejsca zdarzenia, a także agregat prądotwórczy.

Do komend w całej Polsce trafiło łącznie 77 takich pojazdów. Jak informuje portal infosecurity24.pl, na zakup 77 specjalistycznych pojazdów dla polskiej drogówki otrzymała prawie 35 mln złotych, ale całkowity koszt realizacji projektu (zamówienia podstawowego z opcją) wyceniono na ponad 41 mln złotych. Oznacza to, że jeden radiowóz kosztuje około 500 tysięcy złotych!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

1/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

2/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

2/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

3/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

3/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

4/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

4/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

5/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

5/5 Drogówka w Gorzowie ma ambulans wypadkowy

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości