• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Jak wybrać wózek widłowy i gdzie go kupić?

30 sierpnia 2021, 16:10
Dawno minęły czasy biegania po magazynie ze zwykłym wózkiem i ręcznego ładowania na niego towaru. Teraz do dyspozycji mamy ogromny wybór wszelakich pojazdów transportowych do przeróżnych zastosowań. Najpopularniejszymi i zarazem najbardziej elastycznymi pod względem dopasowania do naszych potrzeb są wózki widłowe. Jednak zanim dokonamy wyboru, trzeba ustalić jakie potrzeby w tym zakresie ma nasza firma.

Gdy już określimy te potrzeby, to całkiem możliwe, że spełnią je wózki widłowe firmy Promag. Sporym udogodnieniem jest fakt, że można tam dokonać bardzo wygodnie zakupów w sklepie internetowym e-promag.pl. Ponieważ nie jest to mały wydatek, a sprzęt kupujemy na długie lata, można najpierw zasięgnąć tam porady specjalisty. 

Niezależnie, gdzie będziemy kupować pojazd, ważne jest, by nie iść na kompromisy. Jest tak ogromny wybór typów i rodzajów, że każdy dopasuje coś do swoich indywidualnych potrzeb.  

Rodzaje wózków widłowych. 

Żeby było prościej podjąć decyzję, warto zapoznać się z podstawowym podziałem wózków widłowych.

Pod względem napędu

Najpierw należy zastanowić się, gdzie wózek będzie wykorzystywany, czy w pomieszczeniach zamkniętych, czy na wolnym powietrzu. Tu mamy do dyspozycji wózki spalinowe i elektryczne. Jak nie trudno się domyślić wózki elektryczne przeznaczone są do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, a spalinowe otwartych. 

Wózki spalinowe jeszcze dzielą się na zasilane olejem napędowym i LPG, tutaj musimy wybrać jaki rodzaj paliwa w naszym przypadku jest łatwiej dostępny i tańszy. W przypadku LPG nie ma problemu z tankowaniem, ponieważ wózki zasilane są wymiennymi butlami. 

Podział wózków widłowych pod względem funkcji i zastosowań

Wózki widłowe terenowe — przystosowane do transportu towaru w trudnym terenie idealne na budowy i otwarte nieutwardzone place. 

Wózki widłowe czołowe — to najbardziej podstawowy typ wózka z widłami umieszczonymi z przodu. 

Wózki widłowe systemowe — to wózki wysokiego składowania przeznaczone do pracy w wąskich korytarzach magazynów. 

Wózki widłowe do dłużyc — to wózki mogące poradzić sobie z transportem i unoszeniem długich przedmiotów ponadgabarytowych jak rury, profile, płaty blach itp.

Wózki widłowe bocznego załadunku — wózki boczne również przeznaczone są do transportu długich elementów, jednak charakteryzują się bocznym umiejscowieniem podnośnika.

Wózki widłowe podnośnikowe — to wózki z teleskopowym wielosegmentowym systemem unoszenia ładunków na znaczne wysokości. 

Wózki widłowe skrętne — to bardzo przydatne pojazdy pozwalające na załadunek i rozładunek towarów w wąskich magazynach. Charakteryzują się skrętnym masztem, co znacznie ułatwia operowanie ładunkiem.

Wózki widłowe wielokierunkowe — to kolejny pojazd dostosowany do wąskich przejść i trudnych warunków. Jego wielokierunkowe zarówno przednie, jak i tylne koła poradzą sobie w każdych zakamarkach. 

Podwieszane wózki widłowe — to pojazdy, które mogą podróżować wraz z ładunkiem przymocowane do ciężarówki. 

Podsumowanie 

Jak widzicie, jest w czym wybierać, a to jeszcze nie wszystko. Wózki mogą mieć wiele z wymienionych cech naraz. Istnieje też możliwość wykonania indywidualnych zmian, czy nawet projektu takiego wózka. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i zasobność portfela, jednak większość potrzeb w zakresie transportu i umieszczania towarów na regałach zaspokoją już istniejące, sprawdzone i popularne konstrukcje.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości