Wiadomości

Faktoring online – nowoczesna forma finansowania dla przedsiębiorców

29 sierpnia 2021, 20:05, materiał partnera, 5
Zauważyłeś, że od pewnego czasu w Twojej firmie coraz częściej pojawiają się kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej? Brakuje pieniędzy na bieżące wydatki – szczególnie w okresie, kiedy wystawiasz dużo faktur z odroczonym terminem płatności? Dowiedz się, czy faktoring online może być dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Na czym polega faktoring?

Faktoring to jedna z dostępnych form finansowania, podobnie jak kredyt bankowy czy dofinansowania i dotacje. W przypadku faktoringu jednak ilość formalności ograniczona jest do minimum, a pieniądze można otrzymać nawet w jeden dzień. A to nie koniec korzyści, na które mogą liczyć przedsiębiorcy korzystający z faktoringu. 

Z faktoringu online można skorzystać niemal od razu po wystawieniu faktury. Na początku należy przekazać firmie faktoringowej, czyli faktorowi, wybraną fakturę. Kiedy faktor rozpatrzy pozytywnie wniosek o finansowanie, wystarczy podpisać prostą i bardzo przejrzystą umowę – i gotowe. Pieniądze pojawiają się na koncie nawet w 24 godziny, a często tego samego dnia.

W ten sposób przedsiębiorca sprzedaje wierzytelność faktorowi i nie musi czekać na przelew od kontrahenta. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na utrzymaniu płynności finansowej w firmie i nie chcą zbyt długo czekać na pieniądze. 

Co dzieje się z fakturą, kiedy trafia do firmy faktoringowej? Kontrahent, czyli odbiorca faktury, dokonuje płatności w terminie określonym na fakturze – z tą różnicą, że pieniądze przelewa na konto firmy faktoringowej. Jeśli pojawią się problemy z płatnościami, firma faktoringowa zajmie się również windykacją. 

Kiedy warto skorzystać z takiej formy finansowania?

Faktoring online jest obecnie bardzo popularną formą finansowania, w związku z czym coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z takiego wsparcia. Najczęściej na pomoc faktora decydują się firmy, w których wystawia się dużo faktur z odroczonym terminem płatności. W niektórych branżach, na przykład w branży produkcyjnej czy transportowej, faktury z długim terminem płatności są bardzo popularne. 

Niestety, wystarczy, że firma wystawi trzy lub cztery faktury z długim terminem płatności 60 dni, a mogą pojawić się kłopoty finansowe. Dlaczego? Dwa miesiące to sporo – szczególnie jeśli trzeba czekać na pieniądze. A przecież w tym czasie w firmie jest sporo wydatków – od pensji dla pracowników, przez zakup i utrzymanie sprzętu, aż po inwestycje i dbanie o rozwój firmy. 

Dodatkowo czekanie na pieniądze przez długi czas może sprawić, że w firmie pojawią się problemy z płynnością finansową. Te z kolei mogą doprowadzić do powstania niebezpiecznych zatorów płatniczych. Nie warto ryzykować – tym bardziej, że faktoring jest świetnym sposobem na zapobieganie utracie płynności finansowej.

Warto również podkreślić, że korzystanie z faktoringu może być dobrym sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji i na znalezienie nowych kontrahentów. Jeśli potencjalny klient będzie poszukiwał wykonawcy do dużego zlecenia, jednak będzie oczekiwał możliwości wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności, są spore szanse, że to Ty zyskasz to zlecenie. Szczególnie jeśli zaoferujesz fakturę z długim terminem płatności, a Twoja konkurencja nie wystawia tego rodzaju faktur. 

Podsumowując, faktoring online sprawdzi się w sytuacji, gdy wystawiane jest wiele faktur z odroczonym terminem płatności, a także wtedy, kiedy w firmie pojawiają się oznaki kłopotów z utrzymaniem płynności finansowej. 

Faktoring online – aby pieniądze łączyły

Jeśli czujesz, że faktoring online może być dobrym rozwiązaniem dla Twoje firmy, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy faktoringowej Fandla. Niedawno Fandla dołączyła do Polskiego Związku Faktorów, co świadczy o tym, że oferuje ona usługi na najwyższym poziomie, a przy tym gwarantuje 100% bezpieczeństwa. Nie bez powodu Fandla zajmuje coraz wyższe pozycje w rankingach faktorów. Nie czekaj – skorzystaj z faktoringu już dzisiaj. W końcu w biznesie chodzi  to, aby pieniądze łączyły.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości