Wiadomości

Uczniowie posadzili dynie przed szkołą. Ktoś je ukradł

18 sierpnia 2021, 12:55
fot. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
Do przykrej sytuacji doszło na terenie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego na os. Staszica w Gorzowie. Uczniowie posadzili przed szkołą dynię, ponieważ startują w konkursie "Lubuska mega dynia". Dzieci pomimo wakacji dbały o dynie i regularnie je podlewały. Jednak praca uczniów została zniszczona, bo ktoś ukradł aż cztery dynie.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego mieści się przy ul. Stanisławskiego na os. Staszica w Gorzowie. Uczniowie z klasy 1A wzięli udział w konkursie "Lubuska mega dynia" i posiali przed szkołą dynie. Nasiona zostały posiane 1 czerwca i przez te kilka miesięcy urósł już sporych rozmiarów krzak na którym pojawiły się dynie. 

Jednak ktoś postanowił zniszczyć pracę dzieci i ukradł dynie. - Udział w konkursie „Lubuska mega dynia” to nie tylko utrwalenie wiedzy na temat zachowań proekologicznych, ale też nauka odpowiedzialności. Uczniowie klasy 1A nie próżnują nawet w wakacje i systematycznie podlewają nasze dynie. Niestety ktoś chce bardzo zniweczyć nasze starania, bo 3 dynie zniknęły – poinformował Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Jak się okazało, z krzaka została skradziona kolejna dynia. - Mi serce pęka, bo jak mam dzieciom wytłumaczyć, że ktoś ich tak potraktował – podkreśla pani Maja. Jednak szkoła zapowiada, że pomimo tej przykrej sytuacji nie zamierza się poddawać, i ma nadzieję, że wspólnie z uczniami uda się wyhodować ekologiczną mega dynię. Oby tym razem tylko nikt jej nie ukradł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości