Wiadomości

Uczniowie posadzili dynie przed szkołą. Ktoś je ukradł

18 sierpnia 2021, 12:55
fot. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
Do przykrej sytuacji doszło na terenie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego na os. Staszica w Gorzowie. Uczniowie posadzili przed szkołą dynię, ponieważ startują w konkursie "Lubuska mega dynia". Dzieci pomimo wakacji dbały o dynie i regularnie je podlewały. Jednak praca uczniów została zniszczona, bo ktoś ukradł aż cztery dynie.

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego mieści się przy ul. Stanisławskiego na os. Staszica w Gorzowie. Uczniowie z klasy 1A wzięli udział w konkursie "Lubuska mega dynia" i posiali przed szkołą dynie. Nasiona zostały posiane 1 czerwca i przez te kilka miesięcy urósł już sporych rozmiarów krzak na którym pojawiły się dynie. 

Jednak ktoś postanowił zniszczyć pracę dzieci i ukradł dynie. - Udział w konkursie „Lubuska mega dynia” to nie tylko utrwalenie wiedzy na temat zachowań proekologicznych, ale też nauka odpowiedzialności. Uczniowie klasy 1A nie próżnują nawet w wakacje i systematycznie podlewają nasze dynie. Niestety ktoś chce bardzo zniweczyć nasze starania, bo 3 dynie zniknęły – poinformował Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Jak się okazało, z krzaka została skradziona kolejna dynia. - Mi serce pęka, bo jak mam dzieciom wytłumaczyć, że ktoś ich tak potraktował – podkreśla pani Maja. Jednak szkoła zapowiada, że pomimo tej przykrej sytuacji nie zamierza się poddawać, i ma nadzieję, że wspólnie z uczniami uda się wyhodować ekologiczną mega dynię. Oby tym razem tylko nikt jej nie ukradł.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości