• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Nieznane numery - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

12 sierpnia 2021, 16:03
Wiele osób nie wie jak odpowiednio postępować z nieznanymi numerami. Uważają, że nieodebranie połączenia załatwi wszystko. Otóż nie, nie załatwi nic. Owszem, nie musimy wtedy rozmawiać z osobą, która dzwoniła. Ale nie uchroni to nas w żaden sposób przed kolejnymi połączeniami z tego numeru. Dlatego warto sprawdzać wszystkie nieznane numery i ewentualnie podejmować kolejne kroki. Ale jak sprawdzić kto dzwonił? I skąd właściwie nieznane nam firmy mają nasze dane kontaktowe?

Skąd inni mają nasze dane kontaktowe?

Mało kto wie, że właściwie to sami udostępniamy swoje dane kontaktowe nieznanym firmom. Wszystko dlatego, że nie czytamy regulaminów i zaznaczamy wszystkie zgody jak leci. Nie powinniśmy tak robi, ponieważ nigdy nie wiemy co może być napisane drobnym druczkiem. I właśnie w taki sposób, nieświadomie wyrażamy zgodę marketingową. Taka zgoda wiąże się z zezwoleniem na połączenia z nami w celach marketingowych. Jednak zwykle nie dotyczy to tylko tej firmy, w której podpisaliśmy taką zgodę. Dana firma często udostępnia nasze dane podmiotom zewnętrznym, którzy kontaktują się z nami, bo uważają nas za potencjalnego klienta. Takie zgody marketingowe występują w prawie każdej umowie np. w banku, u operatora sieci komórkowej czy w sklepach internetowych.

Jak zapobiegać niechcianym połączeniom?

Każdy z nas się zastanawia, jak zapobiegać niechcianym połączeniom. Sposobów jest kilka i każdy musi wybrać ten, który najbardziej będzie mu odpowiadał. Jedną z opcji jest wycofanie zgód marketingowych w miejscach, gdzie je popisaliśmy np. u operatora sieci komórkowej. Zrezygnowanie z takiej zgody marketingowej może spowodować, że unikniemy większości połączeń z nieznanych numerów. Innym sposobem jest sprawdzanie nieznanych numerów, które do nas dzwonią i blokowanie tych, które uznamy za niebezpieczne lub niepotrzebne. Jest to bardzo dobra i szybka opcja, aby dowiedzieć się kto dzwonił, ale także aby zapobiec kolejnym połączeniom. Dodatkowo sprawi to, że nie przegapimy żadnego ważnego połączenia. Oczywiście możemy całkowicie zablokować połączenia przychodzące od nieznanych numerów, ale to działanie uważamy za ostateczność, ponieważ łatwo w ten sposób uniemożliwić kontakt z nami z ważnych miejsc jak np. szkoła czy praca.

Jak sprawdzić kto dzwonił?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, istnieje możliwość sprawdzenia tego kto do nas dzwonił. Jest to bardzo szybka, skuteczna i łatwa metoda, aby sprawdzić dowolny numer. W tym celu należy skorzystać z serwisów do tego przeznaczonych. A ich wybór w Internecie jest ogromny, więc każdy na pewno znajdzie idealny dla siebie. Warto jednak wybierać zaufane strony, bo przecież od tego jaki serwis wybierzemy, zależy jakość uzyskiwanych informacji. Jeśli już wybierzemy serwis, z którego będziemy korzystać to możemy przejść do kolejnych kroków. Korzystanie z serwisów może się troszkę różnić pomiędzy sobą, ponieważ wszystko zależy od tego jaką stronę wybraliśmy. My przedstawimy wam krótką instrukcję obsługi takich serwisów, na podstawie strony Infonumer. Gdy już wyszukamy daną stronę, to należy wpisać wybrany numer telefonu w odpowiednim miejscu. Zwykle jest to pole, które jest umieszczone w widocznym miejscu. W przypadku wyżej wymienionej strony, jest to szare pole, które jest zlokalizowane w centralnej części strony i zawiera ono napis „numer telefonu”. To właśnie tam należy wpisać dany numer, który chcemy sprawdzić. Po wykonaniu tego kroku wystarczy kliknąć zielony przycisk „szukaj”. A jedne co nam pozostaje, to cieszyć się uzyskanymi informacjami.

Jakie informacje można uzyskać po skorzystaniu z serwisu?

To do jakich informacji uzyskamy dostęp zależy od wybranej strony. Każdy serwis może przedstawiać ich inną ilość. Jednak na każdej stronie powinniśmy uzyskać informację o dzwoniącym. Takie dane zazwyczaj znajdują się w komentarzach od użytkowników, którzy w bardziej rozbudowany sposób przedstawią kim jest dzwoniący i w jakim celu dzwoni. Oprócz tego możemy spodziewać się też, że uzyskamy informację o tym, ile razy był wyszukiwany dany numer oraz czy należy on do negatywnych, pozytywnych lub neutralnych numerów.

Dlaczego warto sprawdzać nieznane numery?

W dzisiejszych czasach, kiedy na każdym kroku można spotkać oszusta, warto sprawdzać każdy nieznany numer, który do nas dzwonił. Sprawi to, że w pewnym stopniu będziemy mogli ochronić się przed działaniami takich osób. Należy pamiętać, aby nie oddzwaniać na żaden nieznany nam numer. Zwróćmy uwagę także na wiadomości, ponieważ ta metoda również jest bardzo popularna wśród oszustów. Podsumowując, warto sprawdzać nieznane numery, aby nie ponieść niechcianych konsekwencji.  

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości