• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Jak dobrać stelaż do łóżka?

5 sierpnia 2021, 14:53
Wiele osób szuka sposobu na to, by łóżko było dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Oprócz ramy i materaca ważny jest również stelaż. Jego wybór istotnie wpływa na stabilność, podparcie oraz komfort snu. Czym jest stelaż do łóżka, czym różnią się poszczególne modele i jaki stelaż wybrać?

Czym jest stelaż do łóżka?

Stelażem nazywamy niewidoczną część łóżka, na której umieszczamy materac. Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje tego elementu: listwowe i segmentowe. Pierwsze, zgodnie z nazwą, zbudowane są z odpowiednio ułożonych listewek. Poszczególne modele różnią się twardością i odległością pomiędzy poszczególnymi elementami. Produkty segmentowe zazwyczaj wymieniane są jako produkty wyższej kategorii. Zbudowane są one z niezależnych od siebie elementów, co zapewnia komfortowe podparcie każdej części ciała i pozwala równomiernie rozłożyć nacisk. Każdy stelaż także może być stały lub regulowany. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami w zaufanym sklepie, takim jak Materace dla Ciebie. Zakup w sprawdzonym miejscu pozwala także dobrać najlepszy produkt do konkretnych potrzeb oraz oczekiwań.

Konstrukcje stelaży

Stelaże mogą mieć także różną konstrukcję. Najbardziej klasycznym jest tzw. „ruszt”. W takim przypadku listewki mocowane są na sztywno do obudowy. Drugim popularnym rodzajem jest stelaż mocowany na taśmie. Jednak wbrew temu, co może się wydawać, także należy on do modeli sztywnych. Do bardziej elastycznych należy typ flex. Wizualnie przypomina on model klasyczny, jednak posiada specjalną obudowę. Sprawia ona, że konstrukcja ugina się pod ciężarem ciała, co pozwala na maksymalne dopasowanie podczas snu. Ciekawą opcją jest również konstrukcja z nóżkami, którą w razie potrzeby można używać jako dodatkowe łóżko. Należy także pamiętać, żeby także dobrać konstrukcję do rodzaju mebla do spania. Jeśli w łóżku jest miejsce na pościel, należy zastosować w nim stelaż podnoszony, który umożliwi korzystanie z tej funkcjonalności.

Stelaż stały i regulowany

Stelaże dzielą się także ze względu na możliwość regulacji. Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście stałe. Jednak możliwość regulacji pozwala dopasować łóżko do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Stelaże mogą być regulowane także na różnych poziomach. Łatwo znaleźć coś dla siebie. Która opcja będzie lepsza? Zależy oczywiście od budżetu oraz oczekiwań. Możliwości jest wiele, co zobaczyć możemy chociażby tutaj: https://domar.pl/sklep/materace-dla-ciebie/. W razie wątpliwości dobrze jest sprawdzić opinie innych osób lub poradzić się doradców klienta, którzy podpowiedzą w wyborze. W razie możliwości najlepiej sprawdzą się oczywiście modele regulowane – wiadomo jednak, że zazwyczaj są one droższe od produktów pozbawionych tej możliwości. Wiele zależy więc także on budżetu.

Jaki stelaż do łóżka wybrać?

Jak widać, wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Łatwo znaleźć coś idealnego dla siebie. Najlepiej jest wybrać produkt wysokiej jakości, który zapewni optymalne podparcie dla całego ciała. Jest to kluczowe dla uniknięcia kontuzji oraz dobrego, głębokiego snu. Należy pamiętać również, że stelaż powinien współgrać razem z materacem i ramą. Wybranie produktów wysokiej jakości ma istotny wpływ na to, jak będzie się spało w nocy. Stelaż powinien również pasować do konstrukcji samego materaca. Jeśli w łóżku gości model sprężynowy, najlepiej jest wybrać dość twarde podparcie. Materace piankowe z kolei doskonale sprawdzają się w zestawieniu ze stelażami bardziej elastycznymi. W przypadku łóżka ze skrzynią na pościel konieczny jest także dostosowany stelaż z możliwością jego podniesienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości