• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Wioślarz magnetyczny - jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia?

5 sierpnia 2021, 14:51
Spośród wszystkich maszyn kardio, które ostatnio zyskują na popularności, wioślarz znajduje się na szczycie listy. Nisko zawieszona na ziemi maszyna, znana również jako ergometr, spala kalorie, jednocześnie angażując ramiona, korpus, nogi i plecy. Nie wspominając o tym, że trening na maszynie do wiosłowania jest łatwiejszy dla kolan i stawów w porównaniu do innych ćwiczeń kardio. Nie dziwi więc fakt, że wioślarz to podstawa w każdej siłowni.

Czym jest wioślarz? To po prostu maszyna, na której się wiosłuje. Aby korzystać z maszyny, symuluje się akt wiosłowania w celu ćwiczenia i treningu wszystkich głównych grup mięśniowych. Podczas prawidłowego wiosłowania trenuje się ok. 86% mięśni całego ciała. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z wioślarzem i nie do końca zorientowałeś się, co robić, a czego nie robić - nie przejmuj się, zebraliśmy wszystkie błędy w wykonywaniu ćwiczeń i pokażemy Ci, jak ich unikać.

Podczas korzystania z urządzenia zachowaj odpowiednią formę

Choć możesz mieć pokusę, by pochylić plecy i ramiona do przodu, powstrzymaj się od tego. Nieprawidłowa postawa powoduje intensywne obciążenie niewłaściwych części ciała, co skutkuje większą bolesnością i gorszymi wynikami. Zamiast tego usiądź prosto. Plecy będą się naturalnie lekko wyginać - to jest w porządku! Nie próbuj przesadzać z poprawkami. Teraz pochyl się do przodu, używając bioder. Gdy uchwyt znajdzie się nad kolanami, ugnij nogi. Po pochyleniu się do przodu powstrzymaj się odciągnięcia uchwytu do tyłu za pomocą pleców. Zamiast tego oprzyj nogi na pedałach, aby nie nadwyrężać pleców.

Napędzaj się nogami

Nie da się ukryć, że wioślarz będzie pracować nad Twoimi ramionami, ale większość Twojego napędu powinna pochodzić z nóg. Podczas gdy ramiona powinny stale wiosłować, nogi powinny wykonywać większość pracy, zginając się i wypychając ciało do góry. Nasze nogi są znacznie silniejsze niż ręce, więc ma to sens, że powinny robić więcej niż reszta ciała - zwłaszcza w przypadku wioślarza.

Nie ciągnij zbyt mocno tułowiem

Pamiętasz, jak mówiliśmy, żeby siedzieć prosto? Teraz więcej na ten temat. Ważne jest, aby utrzymać plecy pod kątem 90 stopni lub nieco powyżej, aby zapobiec urazom i uzyskać płynny ruch na maszynie. Powodem, dla którego ludzie mają tendencję do zginania się zbyt daleko do przodu i ciągnięcia tułowiem, jest to, że wydaje im się, że daje to większą moc. W rzeczywistości powoduje to tylko, że plecy znajdują się w złej pozycji. Aby upewnić się, że nie przechylasz się za bardzo, sprawdź swoje stopy. Nawet przy pochylaniu się do przodu nie chcesz, aby pięty miały kontakt z pedałami. Przede wszystkim zginaj się w biodrach, zamiast krzywić kręgosłup.

Prawidłowo chwyć za uchwyt

Tak jak ramiona, plecy i nogi, tak samo ręce muszą b ułożone w określony sposób. To może nie wydawać się ważne, ale sposób, w jaki trzymasz się uchwytu, może wpłynąć na sposób, w jaki twoje ramiona poruszają się i pracują podczas całego ćwiczenia. Unikaj używania podręcznego chwytu i wybierz chwyt nadręczny. Knykcie powinny b skierowane do przodu, a kciuk umieszczony na spodniej stronie uchwytu. Trzymaj nadgarstek płasko - nie wychylaj go na zewnątrz. Jeśli zauważysz, że Twoja siła chwytu jest niewystarczająca, przesuń kciuk na górę uchwytu wraz z pozostałymi palcami, aby zwiększyć siłę.

Wioślarze magnetyczne i mechaniczne przeszły na rynku długą drogę i obecnie istnieje wiele różnych eleganckich, wysoce wyrafinowanych sprzętów. Posiadanie wioślarza w domu może b prawdziwym bodźcem, którego potrzebujesz, aby rozruszać mięśnie w wymagający, ale wygodny sposób. Maszyny wioślarskie zapewniają doskonały sposób na zwiększenie sprawności fizycznej poprzez spalanie kalorii i budowanie mięśni w bezpieczny, mało inwazyjny sposób. Atrakcyjny wybór wioślarzy znajdziesz na Prosportowy.pl.

Jeśli polujesz na maszynę wioślarską do swoich domowych treningów, pamiętaj, że istnieje wiele różnych stylów i funkcji, które będziesz chciał rozważyć przed wyborem. Jak zawsze, wysoka jakość idzie w parze z ceną, ale są też świetne, niezawodne wioślarze w niższych cenach. Jednomyślnie polecamy wioślarz mechaniczny - Prosportowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości