• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wybierz wagę magazynową dostosowaną do indywidualnych potrzeb!

27 lipca 2021, 13:00, red
Zakup odpowiedniej wagi magazynowej z pozoru wydaje się prostą sprawą. W końcu sprzęt ma po prostu służyć do ważenia towarów. Tymczasem na rynku można znaleźć wiele zróżnicowanych modeli tych urządzeń, przez co dopasowanie jednego wcale nie jest takie łatwe. Podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę i jak dokonać właściwego wyboru!

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia praktycznie każdej hurtowni czy magazynu i innych miejsc, w których wydawane lub kontrolowane są towary, jest specjalistyczna waga. Tego typu urządzenia występują w licznych wariantach, co ułatwia dopasowanie idealnej propozycji do warunków środowiskowych i indywidualnych potrzeb. Szczególną popularnością cieszą się modele przeznaczone do ważenia towaru o dużych gabarytach, takie jak kartony czy też palety. Wśród nich znajdziesz zarówno wagi magazynowe do 150 kg, jak i wagi magazynowe do 300 kg, dzięki czemu z pewnością dobierzesz odpowiedni wariant do charakteru działalności.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną wagę magazynową?

W każdej firmie przyjmującej dostawy lub przechowującej towary powinna znaleźć się profesjonalna waga magazynowa przystosowana do dużych obciążeń. Zaliczyć do nich można przede wszystkim modele platformowe. Charakteryzuje je niesamowita wytrzymałość, pełna stabilność i precyzja pomiarowa. Zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania, takie jak wyjątkowo czytelne, obrotowe wyświetlacze, co zwiększa wygodę użytkowania.

Waga magazynowa to specjalistyczny sprzęt zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach produkcyjnych. Jedną z ich największych zalet jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wahania temperatury czy substancje chemiczne. Dzięki temu bez obaw można ważyć nimi towary o dużych rozmiarach. Na rynku dostępne są modele o wysokiej skali pomiarowej, które świetnie sprawdzą się do gotowych paczek czy palet produktów. Wśród nich na szczególne uznanie zasługują elektroniczne urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi?

Kupując specjalistyczną wagę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii mających wpływ na funkcjonalność i wygodę użytkowania. Standardowe urządzenia magazynowe mają udźwig do 150 kilogramów, a pozostałe do 300 kilogramów. Poza tym dostępne są też różne opcje zasilania - baterie, akumulator lub podłączenie do źródła energii. Innymi cechami, które dobrze jest uwzględnić to wykonanie, aby jak najdłużej zachować trwałość i odpowiednie walory użytkowe.

Poza podstawowymi kwestiami znaczenie mają też wszelkiego rodzaju dodatkowe funkcje i udogodnienia. W wielu branżach przydatna będzie kompatybilność z kasą fiskalną lub komputerem. Ciekawą propozycją będzie też wbudowana drukarka etykiet czy też możliwość podłączenia urządzenia oraz automatyczne liczenie sztuk. To szczególnie korzystna opcja dla marketów budowlanych. Do dodatkowych korzyści zaliczyć można wskaźnik stanu akumulatora i automatyczne przejście w stan oczekiwania lub spoczynku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości