Wiadomości

Interaktywna „wyspa” powstaje w parku Górczyńskim

21 lipca 2021, 18:59
fot. Aneta Wardziak
Gorzów jest jednym z 10 miast w całej Polsce, w którym mBank postanowił stworzyć wyspy naukowe, czyli laboratoria pod gołym niebem. W interaktywnym parku będzie można poznać muzykę kwiatów, zbadać obieg wody w przyrodzie czy też wytworzyć prąd.

Informację o prowadzonych pracach w parku Górczyńskim otrzymaliśmy od czytelniczki Anety na facebookowym profilu gorzowianin.com. Jak się okazało, pomiędzy fontanną Motylia a ul. Okulickiego i Kombatantów powstaje wyspa naukowa, czyli interaktywne miejsce zabaw dla dzieci i młodzieży. Inwestorem jest mBank, który podpisał porozumienie w tej sprawie z władzami Gorzowa.

Park tematyczny będzie funkcjonował pod nazwą „Wyspa naukowa mBank”. - Będzie można na niej wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, zbadać obieg wody w przyrodzie, czy wytworzyć własny prąd. Wyspy mają przyciągnąć także dorosłych, mogą stać się obowiązkowym elementem rodzinnych spacerów i miejscem spotkań z przyjaciółmi - czytamy w opisie projektu mBanku.

To miejsce nie będzie miało statusu placu zabaw, ale artystycznej instalacji. Wykonane z ekologicznych materiałów laboratoria pod gołym niebem mają być źródłem rozrywki i wiedzy. Na wyspie naukowej znajdzie się prądnica, wydające dźwięki kwiaty, kolorowa wieża, drewniane leżaki, kanapo-huśtawka i lupa. „Wyspa naukowa mBank” ma być gotowa do piątku 23 lipca.

Tego typu interaktywne parki powstały lub powstaną w łącznie 10 miastach w Polsce. Na liście jest oprócz Gorzowa jest również Leszno, Stargard, Piotrków Trybunalski, Elbląg, Inowrocław, Olsztyn, Tarnowskie Góry, Tychy i Września. 

 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości