• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Alert RCB. Mieszkańcy dostają wiadomości z ostrzeżeniami

8 lipca 2021, 17:37
fot. archiwum
W czwartkowy wieczór oraz w nocy przez Gorzów i całe województwo lubuskie ma przejść burza z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek 8 lipca ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach i intensywnych opadach deszczu dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego.  Według prognoz burzom mają towarzyszyć ulewne opady deszczu do 30 do nawet do 60 litrów na metr kwadratowy, a lokalnie nawet opady gradu. Natomiast porywy wiatru mogą osiągnąć do 100 km/h. Alert drugiego stopnia obowiązuje od godz. 20 w czwartek 8 lipca do godz. 8 rano w piątek 9 lipca.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W czwartkowe popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! W nocy i jutro rano (08/09.07) burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia.”

Ostatni raz, poważne gradobicie miało miejsce w Gorzowie w czerwcu 2019 roku. Wówczas w naszym regionie spadł grad, którego kule miały średnicę nawet 10 cm.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości