Wiadomości

Alert RCB. Mieszkańcy dostają wiadomości z ostrzeżeniami

8 lipca 2021, 17:37
fot. archiwum
W czwartkowy wieczór oraz w nocy przez Gorzów i całe województwo lubuskie ma przejść burza z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek 8 lipca ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach i intensywnych opadach deszczu dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego.  Według prognoz burzom mają towarzyszyć ulewne opady deszczu do 30 do nawet do 60 litrów na metr kwadratowy, a lokalnie nawet opady gradu. Natomiast porywy wiatru mogą osiągnąć do 100 km/h. Alert drugiego stopnia obowiązuje od godz. 20 w czwartek 8 lipca do godz. 8 rano w piątek 9 lipca.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W czwartkowe popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! W nocy i jutro rano (08/09.07) burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia.”

Ostatni raz, poważne gradobicie miało miejsce w Gorzowie w czerwcu 2019 roku. Wówczas w naszym regionie spadł grad, którego kule miały średnicę nawet 10 cm.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości