• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kto znajdzie pracę w Warszawie?

29 czerwca 2021, 13:01, red
Warszawa to największe miasto w Polsce, pod względem ludności. Codziennie tutaj ponad milion ludzi spieszy się do pracy. Panowie w garniturach w swoich szybkich samochodach, tłum wylewający się niczym woda z komunikacji miejskich, pęd, zgiełk, gwar. Co i rusz ktoś porzuca mieszkanie w odległym mieście, stawia wszystko na jedną kartę i przeprowadza się do Warszawy, by tutaj rozwijać swoją karierę zawodową. To tutaj przyjeżdżają do pracy mieszkańcy pobliskich miejscowości. Nic dziwnego - faktycznie Warszawa zachęca swoimi ofertami pracy. Ale kogo tak naprawdę poszukuje się do pracy w stolicy?

Praca w stolicy - dla kogo?

Nie każdy będzie miał szansę na znalezienie tutaj pracy. Istnieje bowiem sporo zawodów, które określa się mianem „nadwyżkowych”. Oznacza to, że chętnych na dane stanowisko jest więcej, niż faktycznych stanowisk. Takim osobom radzi się szukać gdzieś indziej, bo znalezienie zatrudnienia naprawdę będzie graniczyło z cudem. Czasami na jedno miejsce w firmie przypada około kilkaset chętnych. Ale są też takie zawody, w których nieustannie poszukuje się kogoś do pracy, z racji tego, jak szybko rozrasta się stolica. O jakich zawodach dokładnie mowa?

Tutaj znajdziesz zatrudnienie

Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę np. frazę „praca Warszawa oferty”, a zobaczycie, kogo dokładnie poszukują w ilościach masowych pracodawcy. Nie wiecie? My wam powiemy. Kierowców, pracowników branży budowlanej, ekspedientek, asystentów, pracowników biurowych. Dlaczego? Bo te obszary nieustannie rozrastają się w stolicy.

Codziennie coś się buduje. Jak nie jest to nowy wieżowiec, to mały sklep osiedlowy. Jak nie sklep osiedlowy, to nowy punkt usługowy. Jeśli nie punkt usługowy to coś innego. Dlatego pracownicy branży budowlanej mają spore szanse na ustrzelenie dobrego zatrudnienia. A to co powstaje w konsekwencji to nowe miejsce pracy dla kogoś z innego sektora.

Kierowcy będą odpowiedzialni tutaj za rozwożenie materiałów, a kiedy budowa się skończy - będą mogli zostać kierowcami na innej budowie albo zatrudnić się np. w przewożeniu jedzenia, paczek czy zostać dostawcami. Biura, które buduje się dzisiaj, za jakiś czas zostaną zajęte przez biznesmenów, kancelarie prawne i wiele innych podobnych firm, więc pracownik biurowy będzie na wagę złota.

A każdy lokal usługowy, sklep, centrum handlowe czy biuro podróży - będzie potrzebowało swojego pracownika, więc wszyscy którzy znają się na handlu, mają spore szanse.

To te zawody w Warszawie zawsze znajdą sobie zatrudnienie. Warto mieć to na uwadze, gdy będziecie wkraczać w rynek pracy albo zmieniać ścieżkę zawodową.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości