Wiadomości

Korzystne zakupy w osiedlowym sklepie? Sprawdź jak je zrobić

24 czerwca 2021, 14:34, artykuł partnera
Od czasu wejścia sklepów wielkopowierzchniowych na rynek polski, w świadomości społecznej ukształtowała się opinia, że robienie w nich zakupów jest bardziej opłacalne niż w sklepach osiedlowych. Pogląd ten ma zapewne źródło w częstych promocjach, oferowanych w większych marketach. Jednak nie tylko cena towaru ma znaczenie. Czy można zrobić korzystne zakupy w sklepie osiedlowym?

Sklep osiedlowy – alternatywa przy drobnych zakupach

Biorąc pod uwagę, że do supermarketu trzeba dojechać, znaleźć miejsce do parkowania, dojść do sklepu, przejść pomiędzy regałami w poszukiwaniu potrzebnych produktów, często odstać w kolejce do kasy. Wprawdzie zapłacimy za poszczególne produkty taniej, ale poświęcimy na zakupy znacznie więcej czasu, niż gdybyśmy mieli zrobić je w sklepie osiedlowym. Zużyjemy również paliwo na dojazd, podczas gdy do sklepu osiedlowego możemy udać się piechotą.

Oczywiście dotyczy to sytuacji, kiedy wyniknie potrzeba dokupienia kilku produktów, a nie zrobienia zakupów na cały tydzień. Z pewnością zapłacimy taniej za bochenek chleba i litr mleka w osiedlowym sklepie, nawet jeżeli ich cena detaliczna jest wyższa niż w supermarkecie.

Zasięg sklepów osiedlowych jest niewielki, ale są one blisko i nie ma w nich kolejek. Jeżeli taki sklep jest prowadzony w systemie franczyzowym, można w nim znaleźć sporo promocji, wydaje on też gazetkę, podobnie jak wszystkie hiper- i supermarkety.

Natomiast niewątpliwą przewagą sklepu osiedlowego nad supermarketem jest możliwość jego otwarcia w niedziele i święta, jeżeli sprzedaje w nim właściciel, członek jego rodziny lub franczyzobiorca. W sezonie letnim często takie sklepy czynne są do późnych godzin wieczornych. Nie jest to obowiązkiem, niemniej większość właścicieli korzysta z takiej możliwości.

Promocje w sklepach osiedlowych

Małe, osiedlowe markety też stosują promocje, a niekiedy są one wyjątkowo atrakcyjne, nawet w porównaniu do supermarketów. Można się o tym przekonać, odwiedzając serwis Gazetkomat, gdzie na bieżąco zamieszczane są aktualne gazetki promocyjne popularnych sieci sklepów – tak spożywczych, jak i niespożywczych. Przykładowo, wydawana przez sieć sklepów Żabka gazetka poleca pomidory malinowe polskiej produkcji w cenie 4,99 zł za kilogram (normalna cena 7,99 zł). Sałata lodowa kosztuje 4,50 zł za główkę (normalna cena 4,99 zł), natomiast za parówki z szynki wieprzowej lub z piersi kurczaka (5 sztuk w opakowaniu), kupione w dowolnie zestawionym dwupaku, zapłacimy 4,99 zł za jedno opakowanie.

Rozpoczęte Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to okazja do wprowadzenia na rynek gadżetów związanych z tą imprezą. Ukazała się w sieci sklepów Stokrotka gazetka promocyjna, poświęcona Euro 2020 (choć odbywającego się w 2021). Do nabycia są T-shirty z wizerunkiem polskiego orła i z innymi nadrukami w cenie 29,99 zł. Można również kupić flagę na samochód za 6,99 zł, a nawet wuwuzelę w cenie 9,99 zł. Do wyboru są torby wielokrotnego użytku na zakupy, czapki, farby do malowania twarzy i inne akcesoria dla kibiców.

Promocje nie kończą się jednak na cenach niższych niż zwykle. Ta sama gazetka ogłosiła dla klientów sieci konkurs. Za zakup dowolnego produktu VARTA i zarejestrowanie tego zakupu na stronie sklepu, a następnie rozwiązanie quizu o piłce nożnej można co tydzień wygrać przenośny zestaw kibica, natomiast nagrodą główną w konkursie jest zestaw kina domowego.

Podsumowując, większe zakupy tygodniowe lepiej robić w supermarkecie. Natomiast zakupy mniejsze, codzienne, zdecydowanie korzystniej wypadają w małych sieciach sklepów osiedlowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości