Zapłacimy więcej za parkowanie w dwukrotnie większej strefie! Ważne zmiany dla mieszkańców

23 czerwca 2021, 17:23
fot. Anna Kluwak
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa została podjęta uchwała w sprawie podwyżki opłat za parkowanie na terenie strefy płatnego parkowania oraz dwukrotnego powiększenia SPP. Tuż przed głosowaniem nad uchwałą przyjęto poprawkę, która dopuszcza wydanie dwóch abonamentów dla mieszkańców na jeden adres zamieszkania oraz niższych opłat dla przedsiębiorców. Natomiast według stawek, które będą obowiązywały już w lipcu, za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,5 zł.

Podwyżka opłat za parkowanie to gorący temat ostatnich dni. W środę 23 czerwca podczas Sesji Rady Miasta, gorzowscy radni zajęli się uchwałą w sprawie podwyżki opłat parkowanie oraz dwukrotnym powiększeniem strefy płatnego parkowania.

Jednak zanim radni przyjęli do głosowania nad uchwałą sprawie podwyżek, radny Radosław Wróblewski zgłosił aż pięć autopoprawek. Najważniejszą z nich było to, że na jedno mieszkanie będą mogły być wydane dwa abonamenty. Pierwszy abonament 40 zł za miesiąc oraz 400 zł za rok, natomiast abonament na drugie auto to koszt już 120 zł za miesiąc i 1000 zł za rok. Wcześniej w projekcie uchwały, za drugie auto mieszkańcy mieli zapłacić odpowiednio 300 zł za miesiąc oraz 3 tys. zł za rok. Kolejną ważną poprawką było również obniżenie stawek dla przedsiębiorców, którzy mieliby płacić 120 zł za miesiąc i 1000 zł za rok, a nie tak jak było w projekcie uchwały - 300 zł za miesiąc oraz 3 tys. zł za rok.

Radni przyjęli autopoprawki i zajęli się głosowaniem nad przyjęciem uchwały. Ostatecznie 18 radnych było za, 6 przeciw - Robert Anacki, Halina Kunicka, Alicja Burdzińska, Sebastian Pieńkowski, Tomasz Rafalski oraz Maria Sumarcz. To oznacza, że już w lipcu wejdą w życie nowe stawki za opłaty, a strefa płatnego parkowania będzie dwukrotnie większa. 

Nowa stawka wyniesie 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania (obecnie jest to 0,50 zł), za 30 minut zapłacimy 2 zł (teraz jest to 1 zł). Z kolei za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,5 zł (obecnie jest to 2,5 zł). Za drugą godzinę zapłacimy już 4 zł (wcześniej 3 zł), a za trzecią godzinę 4,5 zł (wcześniej 3 zł). Z kolei za czwartą i kolejne godziny stawka będzie wynosiła 3,5 zł (wcześniej 2,5 zł). 

Natomiast w przypadku mieszkańców strefy płatnego parkowania, na jeden adres będą wydawane dwa abonamenty. Za pierwsze auto mieszkańcy zapłacą abonament w wysokości 40 zł miesięcznie oraz 400 zł rocznie, a za drugie  120 zł za miesiąc i 1000 zł za rok. Również przedsiębiorcy zapłacą abonament 120 zł za miesiąc oraz 1000 zł za rok.

Obecnie SPP obejmuje ścisłe centrum Gorzowa oraz Śródmieście. Natomiast według uchwały, strefa płatnego parkowanie zostanie powiększona aż dwukrotnie. Po zmianach strefa będzie wyglądała jak odwrócona litera "T" i będzie obejmowała obszar pomiędzy ul. Jancarza, a ul. Szpitalną oraz pomiędzy ul. Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich oraz od ul. Spichrzowej i Składowej aż do ul. Roosevelta. 


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości