Porzucone wraki znikają z gorzowskich osiedli

18 czerwca 2021, 11:03
fot. czytelniczka Ewelina
Samochodów w Gorzowie przybywa, a znalezienie miejsca parkingowego z roku na rok jest coraz trudniejsze, nie tylko w centrum miasta, ale również na osiedlach. Tym bardziej mieszkańców denerwują porzucone wraki, które zajmują miejsca parkingowe. Jak się okazuje, gorzowska straż miejska od początku 2021 roku usunęła z terenu całego miasta aż 31 porzuconych pojazdów.

Miejsca parkingowe w Gorzowie to „towar” deficytowy i nie raz trzeba zrobić kilka kółek po osiedlu, aby znaleźć wolne miejsce do parkowania. Dlatego też mieszkańców Gorzowa doprowadzają do szewskiej pasji porzucone wraki, które zajmują po prostu blokują miejsca parkingowe. 

- Na mojej ulicy stoją trzy wraki, z czego jeden stoi już od trzech lat i nikt z tym nic nie robi. Wiadomo, że miejsca parkingowe są na wagę złota i na każdym osiedlu jest taki problem, że są porzucone wraki. Często spółdzielnie olewają problemy, dobrze by było zrobić z tym porządek opowiada czytelniczka Ewelina, która mieszka przy ul. Dąbrowskiej na os. Staszica.

Po interwencji portalu gorzowianin.com, wraki zostały w końcu usunięte z parkingu. Jak się okazało, straż miejsca od 1 stycznia do 15 czerwca 2021 roku usunęła z terenu całego Gorzowa aż 31 wraków.

- Straż miejska usunęła 31 pojazdów, które były bez tablic rejestracyjnych lub ich stan wskazywał, że są nieużywane. Najwięcej wraków, bo aż 17 sztuk zostało usuniętych z os. Staszica, z czego 8 z samej ul. Marcinkowskiego. Wobec właścicieli poza usunięciem i kosztami z nim związanymi nie wyciągano innych konsekwencji prawnych – komentuje Bolesław Romańczyk, zastępca komendanta straży miejskiej w Gorzowie.

Wraki z osiedlowych uliczek mogą zostać usunięte na podstawie art. 50a  Ustawy Prawo o ruchu drogowym.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x