Wiadomości

Czym wypełnić suchy basen dla dzieci?

8 czerwca 2021, 14:17, red, 11
Suchy basenik to sposób na wprowadzenie do dziecięcego pokoju aktywności znanej do niedawna wyłącznie z sal zabaw. Jego prosta forma i uniwersalność sprawiają, że nigdy się nie nudzi i świetnie czują się w nim zarówno młodsze, jak i nieco starsze maluchy. Jak upewnić się, że wypełnienie baseniku jest odpowiednie dla naszego dziecka?

Suchy basenik dla dzieci – co wyróżnia tę zabawkę?

Suchy basen to niewielki zbiornik o ściankach zwykle zrobionych z gąbki, do którego wsypuje się wypełnienie, najczęściej w postaci niewielkich plastikowych piłeczek. Takie otoczenie daje dziecku naprawdę wiele możliwości zabaw – może ono dowolnie manipulować piłeczkami, układać je lub segregować, a także zanurzać się wśród kolorowych kulek. Zabawka ta pozwala maluchowi na rozwijanie motoryki i testowanie zdolności utrzymywania równowagi, ale przede wszystkim dostarcza mu świetnej rozrywki, z której nieprędko zechce zrezygnować. W suchym baseniku mogą przebywać nawet niemowlęta – zabawa powinna jednak odbywać się pod czujnym okiem opiekuna.

Jakie wypełnienie suchego basenu wybrać?

Najpopularniejszym wypełnieniem dla suchych basenów są piłeczki. Najczęściej spotykane modele wykonane są z plastiku, niekiedy spotyka się także kuleczki piankowe lub zrobione z gąbki. Występują one w różnych rozmiarach i kolorach. To, jaki typ kulek oraz ich liczbę wybierzemy, powinno być uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim są to wymiary basenu – konstrukcje o większej pojemności wymagać będą użycia dużej ilości wypełnienia tak, by dziecko mogło swobodnie brodzić pośród niego. Innym ważnym czynnikiem jest wiek dziecka – na tej podstawie wybierzemy odpowiedni poziom wypełnienia basenu. Młodsze maluchy  powinny bawić się w płytkim baseniku, by zminimalizować ryzyko zrobienia sobie przez nie krzywdy – w przypadku większych dzieci liczbę kulek możemy stopniowo zwiększać. Średnicę piłeczek dopasowujemy tak, by dobrze mieściły się w dziecięcej dłoni, ale i były odpowiednio duże i nie stwarzały ryzyka zadławienia. Najlepszym wyborem będzie zakup piłeczek o różnych kolorach – pomoże to stymulować dziecięcy zmysł wzroku oraz zachęci do zabaw polegających na segregowaniu lub liczeniu. Barwne, bezpieczne i doskonałej jakości kulki do basenu znajdziemy w ofercie polskiego sklepu Misioo, dostępnej na stronie https://misioohandmade.pl/pileczki-do-suchego-basenu/.

Na no zwrócić uwagę, wybierając wypełnienie do suchego basenu?

To, jak wykonane zostały kuleczki, będzie mieć wpływ nie tylko na komfort zabawy, lecz także na bezpieczeństwo naszego  maluszka. Dlatego przed udostępnieniem dziecku piłeczek, obejrzyjmy je dokładnie i sprawdźmy, czy nie zawierają one na przykład zadziorów w miejscu łączenia, pozostałych po procesie zgrzewania. Warto także unikać piłek niewiadomego pochodzenia lub takich, których sprzedawca nie ręczy za bezpieczny proces produkcji. Chińskie zabawki, choć kuszą niską ceną, często nie spełniają europejskich norm i mogą zawierać substancje potencjalnie szkodliwe dla wrażliwego organizmu dziecka. By mieć pewność, że zamawiane przez nas kulki do basenu wykonane będą z należytą dbałością o każdy szczegół, warto wybrać model pochodzący z oferty polskiego producenta.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości