Wiadomości

Gorzowianie kręcą kilometry, ale to Nowa Sól jest na czele

7 czerwca 2021, 11:51, Marcin Kluwak
Gorzów jest na mocnym piątym miejscu klasyfikacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kilometry kręci też Nowa Sól, która po pierwszy tygodniu rywalizacji zajmuje fotel lidera.

Pierwszy tydzień rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski 2021 za nami. Do tej pory pokonaliśmy już 89.803,51 km – informuje gorzowski magistrat. Gorzowianie z 728 punktami zajmują mocne piąte miejsce, a w naszej kategorii miast (liczące 100 do 200 tysięcy mieszkańców) zdecydowanie prowadzimy, z przewagą ponad 500 punktów nad drugim Elblągiem.

W klasyfikacji ogólnej na czele jest Nowa Sól, która ma łącznie 2844 punkty. Druga jest Biała Podlaska – 1551, później Gniezno – 930 punktów i Puławy – 895 punktów.

- Rowerzyści wszystkich Gmin, Miast, Powiatów, Województw i Krajów łączcie się ....... w kręceniu dla Naszego Miasta – napisał na swoim profilu prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

W Gorzowie grupy organizują się wśród mieszkańców. Najmocniejsza grupa to Rowerowe Wycieczki Gorzów, która zebrała dla miasta 83 punkty. W szczególności przyczyniła się do tego ich weekendowa wycieczka na trasie Gorzów Wielkopolski – Poznań – Gorzów Wielkopolski. Na drugim miejscu są Fajni Rowerzyści z 72 pkt, a na trzecim Faurecia Gorzów Bike Team (51 pkt)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości