Wiadomości

IKEA bliżej Gorzowa. Znamy datę otwarcia

28 maja 2021, 10:12, Marcin Kluwak
To już ostatni tego typu sklep sieci IKEA w Polsce. Ogromne, wielkopowierzchniowe markety odejdą w zapomnienie. Za to pojawić się mają kompaktowe sklepy, które dostarczać mają klientom najpotrzebniejszych rzeczy dnia codziennego. Jest więc szansa, że kiedyś mniejszy tego typu sklep pojawi się i w naszym mieście.

Na razie mieszkańcy Gorzowa i północno-zachodniej części Polski, aby zrobić zakupy w tym popularnym skandynawskim sklepie, musieli jechać do Poznania lub Wrocławia. Oczywiście jest też możliwość zrobienia zakupów on-line, ale dla wielu możliwość przechadzki po tym ogromnym sklepie była swego rodzaju rozrywką. Wielu mieszkańców naszego regionu jeździł też specjalnie do wspomnianych miast – na przykład w sobotę – aby zrobić zakupy w IKEI. Zakupy w tym sklepie stały się dla wielu wręcz stylem życia.

Teraz będzie o kilkadziesiąt kilometrów bliżej. 104 kilometry – dokładnie taka odległość dzieli mieszkańców Gorzowa od nowego sklepu tej sieci w Szczecinie, który zostanie otwarty już w najbliższy poniedziałek – 31 maja. Sklep otworzy swoje podwoje dla klientów równo o godzinie 10:00.

- Mam nadzieję, że zainspirujemy klientów do lepszego, bardziej zdrowego życia w domu. 2021 to wyjątkowy rok dla IKEA w Polsce. Obchodzimy bowiem 60-lecie naszej działalności w Polsce, dlatego tym bardziej się cieszę, że otwieramy nowy sklep IKEA w Szczecinie właśnie teraz - mówi Karin Sköld, prezes i dyrektor generalny ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska.

Sklep w Szczecinie to dwunasta taka inwestycja IKEA w Polsce. Jest ulokowany przy ul. Mieszka I, przy skrzyżowaniu z ulicą Białowieską. Jego powierzchnia całkowita to prawie 29 000 m2.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości