IKEA bliżej Gorzowa. Znamy datę otwarcia

28 maja 2021, 10:12, Marcin Kluwak
To już ostatni tego typu sklep sieci IKEA w Polsce. Ogromne, wielkopowierzchniowe markety odejdą w zapomnienie. Za to pojawić się mają kompaktowe sklepy, które dostarczać mają klientom najpotrzebniejszych rzeczy dnia codziennego. Jest więc szansa, że kiedyś mniejszy tego typu sklep pojawi się i w naszym mieście.

Na razie mieszkańcy Gorzowa i północno-zachodniej części Polski, aby zrobić zakupy w tym popularnym skandynawskim sklepie, musieli jechać do Poznania lub Wrocławia. Oczywiście jest też możliwość zrobienia zakupów on-line, ale dla wielu możliwość przechadzki po tym ogromnym sklepie była swego rodzaju rozrywką. Wielu mieszkańców naszego regionu jeździł też specjalnie do wspomnianych miast – na przykład w sobotę – aby zrobić zakupy w IKEI. Zakupy w tym sklepie stały się dla wielu wręcz stylem życia.

Teraz będzie o kilkadziesiąt kilometrów bliżej. 104 kilometry – dokładnie taka odległość dzieli mieszkańców Gorzowa od nowego sklepu tej sieci w Szczecinie, który zostanie otwarty już w najbliższy poniedziałek – 31 maja. Sklep otworzy swoje podwoje dla klientów równo o godzinie 10:00.

- Mam nadzieję, że zainspirujemy klientów do lepszego, bardziej zdrowego życia w domu. 2021 to wyjątkowy rok dla IKEA w Polsce. Obchodzimy bowiem 60-lecie naszej działalności w Polsce, dlatego tym bardziej się cieszę, że otwieramy nowy sklep IKEA w Szczecinie właśnie teraz - mówi Karin Sköld, prezes i dyrektor generalny ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska.

Sklep w Szczecinie to dwunasta taka inwestycja IKEA w Polsce. Jest ulokowany przy ul. Mieszka I, przy skrzyżowaniu z ulicą Białowieską. Jego powierzchnia całkowita to prawie 29 000 m2.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości