Sombre na krótkich włosach - jak się je robi?

19 maja 2021, 09:25, red,22
Sombre wywodzi się z wcześniej modnego ombre, czyli stopniowego rozjaśniania włosów od nasady po same końce. Sombre to tzw. soft ombre, czyli efekt zdecydowanie delikatniejszy niż ombre, przeznaczony dla kobiet, którym zależy na subtelnej zmianie oraz mniej inwazyjnej koloryzacji. Sombre wykonane na krótkich włosach, doda fryzurze lekkości i objętości. Odświeżona fryzura doda Ci blasku, odejmując przy tym kilku ładnych lat.

Na czym polega rozjaśnianie włosów w stylu sombre?

Sombre (https://estetico.pl/sombre-blond)to jeden ze sposobów na rozjaśnianie włosów, sprawdzający się głównie u szatynek oraz brunetek. Aby poprawnie wykonać zabieg, zaleca się oddanie w ręce specjalisty, który zapewni odpowiednie wykonanie, nie paląc przy tym włosów. Podczas robienia sombre, fryzjer nie nakłada rozjaśniacza od nasady ani na całą długość włosów, lecz tworzy tzw. naturalny odrost, zaczynając ściąganie koloru kawałek od czubka włosów, wybierając poszczególne pasemka, które zostaną subtelnie rozjaśnione. Im niżej włosów, tym kolor staje się jaśniejszy, co nadaje właścicielce włosów świeżości. Oczywiście odważniejsi mogą spróbować osiągnąć efekt sombre w zaciszu własnego domu, jednakże takie koloryzacje nie są zalecane. Rozjaśniając włosy samodzielnie można zrobić więcej krzywdy niż pożytku. Po nieudanej próbie i tak każdy szuka ratunku u specjalisty, dlatego nie warto ryzykować.

Przeczytaj o ombre: https://estetico.pl/ombre-blond

Dla kogo sombre będzie dobrym wyborem?

Największy efekt uzyskają szatynki oraz brunetki, ponieważ będzie on bardziej zauważalny, ale nie wykluczajmy przy tym mysiego blondu, na którym również można wypracować ładne przejście. Nie ma określonego wieku, dla którego ta fryzura będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pasuje ona do każdego. Widzimy ją na głowach celebrytów oraz zwykłych ludzi nieprzerwanie od kilku sezonów. Na początku sombre było wykonywane głównie na długich włosach, ale czasy i moda się zmieniają, a profesjonaliści lubią igrać z przyjętymi zasadami i łamać je dla większego dobra. I tym sposobem zaczęła się era krótkich włosów rozjaśnionych sposobem sombre.

Sombre na krótkich włosach

Sombre na krótkich włosach jest wykonywane w taki sam sposób jak na włosach długich, jednakże aby rozjaśnianie miało sens, najlepiej aby włosy nie były zbyt krótkie jak w przypadku cięcia na chłopaka, lecz żeby sięgały co najmniej linii ucha. Sombre na krótszych włosach różni się jedynie efektem końcowym, bowiem dodaje włosom objętości i sprawia wrażenie bardziej uniesionych. Niesłychanie modny jest teraz krótki bob, czyli obcięcie na zasadzie krótsze włosy z tyłu, dłuższe z przodu, ale sięgające nie dalej niż linia brody. Krótki bob w połączeniu z sombre to efekt niczym z planu filmowego w Hollywood, ponieważ sombre jeszcze bardziej podkreśla asymetryczne cięcia. Noszą go różne gwiazdy i celebrytki z całego globu, nie zważając na wiek ani profesję, którą wykonują. Jeśli chcesz się poczuć jak jedna z nich, to sombre na krótkich włosach pozwoli Ci to osiągnąć. Podczas rozjaśniania krótszych włosów należy zachować szczególną ostrożność i tym bardziej udać się do profesjonalnego fryzjera, ponieważ w przypadku jakichkolwiek niepowodzeń, może być ciężko odratować i obciąć już i tak krótkie, zniszczone włosy, lub w najgorszym przypadku, może już nie być czego ratować. 

Pielęgnacja sombre

W przypadku pielęgnacji sombre, będzie ona wyglądała podobnie na włosach krótkich jak i dłuższych. Pielęgnacja wcale nie musi być droga, chodzi o to, aby była dostosowana do typu włosów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na szampon. Powinien on być przeznaczony do włosów rozjaśnianych, najlepiej aby był fioletowy, co pomoże uniknąć żółknięcia włosów. Warto też zaopatrzyć się w maskę lub odżywkę nawilżającą, która zadba o miękkość i kondycję włosa oraz olejek, który zabezpieczy końcówki przed rozdwajaniem. Nie należy pomijać tego kroku, jeśli zależy nam aby włosy były zdrowe, nie kruszyły się, a efekt jak po wyjściu z salonu utrzymywał się jak najdłużej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x