Wiadomości

Foteliki Recaro – sprawdzona konstrukcja i duże zaufanie rodziców

11 maja 2021, 12:59, red, 14
Foteliki samochodowe niemieckiej marki Recaro to produkty łączące unikalny design, najwyższe standardy bezpieczeństwa i dbałość o szczegóły. Foteliki Recaro dostępne są w różnych przedziałach wagowych, dzięki czemu mogą dziecku służyć do momentu aż osiągnie wymagane 150 cm wzrostu.

Foteliki samochodowe Recaro – co je wyróżnia?

Foteliki Recaro wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem najnowszych technologii, solidną konstrukcją i miękkim wykończeniem, co wpływa zarówno na bezpieczeństwo, jak i wygodę jazdy, a także wyposażeniem w praktyczną ochronę boczną ASP. Co więcej, modele o większym zakresie wagowym posiadają zagłówki z wielostopniową regulacją wysokości, aby rosły razem z dzieckiem. Kolejną cechą charakterystyczną wielu modeli jest tapicerka najwyższej jakości, która spełnia rygorystyczne wymogi Eko-Tex Standard 100 oraz Stiftung Warentest.

To wszystko wraz z długoletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej składa się na solidną konstrukcję każdego fotelika samochodowego marki Recaro, co z kolei przekłada się na zaufanie wobec marki i jej produktów ze strony rodziców.

Foteliki Recaro a niezależne testy zderzeniowe

Foteliki samochodowe Recaro wyróżniają się wysokimi ocenami w niezależnych testów zderzeniowych. Przeważają bowiem 4 gwiazdki zarówno w kategorii bezpieczeństwa, jak i komfortu czy łatwości czyszczenia. Na szczególną uwagę zasługują dwa modele, mianowicie Recaro Monza Nova 2, który w każdej kategorii otrzymał ocenę 4 oraz Recaro Young Sport Hero z wynikiem 3 gwiazdek.

Recaro Monza Nova 2

Fotelik Recaro Monza Nova 2 to fotelik z grupy 15-36 kg, co oznacza, że przeznaczony jest dla starszaków, czyli dla dzieci od mniej więcej 3. do 12. roku życia.

Model wyróżnia się szerokim i komfortowym, bo wypełnionym miękką pianką siedziskiem, które sprawdzi się niezależnie od typu sylwetki dziecka. Jednocześnie zapewni wysoki stopień bezpieczeństwa podczas jazdy.

Fotelik jest nowoczesny, o czym świadczy wyposażenie jego regulowanego zagłówka w zintegrowany system audio, czyli zestaw wewnętrznych głośników, które umożliwiają podłączenie muzyki w formacie MP3. Ponadto zagłówek ma wbudowaną poduszkę powietrzną zapobiegającą opadaniu główki dziecka podczas snu.

Foteliki Recaro 15-36 kg montuje się łatwo za pomocą systemu ISOFIX. Zapewnia on stabilność i minimalizuje ryzyko przesunięcia się fotelika w razie gwałtownego hamownia czy wypadku. Posiada zaawansowaną ochronę boczną ASP i dodatkowo wzmocnioną konstrukcję na wysokości klatki piersiowej. Ponadto materiał, z którego fotelik został wykonany, jest wysokiej jakości i ma właściwości energochłonne.

Recaro Young Sport Hero

Model Young Sport Hero marki Recaro to produkt, z którego dziecko może korzystać zaraz po swoim pierwszym foteliku aż do ukończenia 12. roku życia. Należy on bowiem do grupy fotelików 9-36 kg. Zalecamy jednak korzystanie z fotelików o mniejszych zakresach wagowych, które umożliwiają dziecku  jazdę tyłem do kierunku ruchu do momentu ukończenia 4. roku życia.

Young Sport Hero to drugi najpopularniejszy model Recaro. Wyróżnia się maksymalnie dopracowaną ochroną. Świadczy o tym wyposażenie w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i niezawodny system ochrony bocznej ASP, czyli boczne osłony absorbujące siłę powstałą na skutek uderzenia w pojazd. Oprócz tego fotelik posiada innowacyjny system bezpieczeństwa HERO, na który z kolei składają się głęboki zagłówek, ochraniacze barkowe oraz nie skręcające się pasy. Po raz kolejny całość została wykonana ze specjalnego tworzywa energochłonnego. Są one dodatkowo odporne na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Z myślą natomiast o najmłodszych wykorzystano wkładkę wypychającą.

Young Sport Hero podobnie jak poprzednik został wyposażony w system szybkiego montażu ISOFIX, i tak samo nie możliwości montowania go tyłem do kierunku jazdy.

Na markę Recaro składa się przede wszystkim wiele lat doświadczenia. Innowacyjne technologie, które stosują w swoich fotelikach samochodowych, są sprawdzone i ciągle ulepszane, dzięki czemu z każdym rokiem spełniają więcej funkcji. Wyróżniają się stabilną konstrukcją, której zaufało już wielu rodziców. Oprócz tego cechują się wysokim stopniem komfortu oraz oryginalnym designem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości