Szybka pożyczka od ręki online – kto może liczyć na pożyczkę?

28 kwietnia 2021, 21:06, red, 1
Nawet osoby, które mają poczucie stabilizacji finansowej powinny orientować się w aktualnej sytuacji na rynku kredytowym. Dla własnego bezpieczeństwa. Niestety, życie potrafi boleśnie zaskoczyć. Niespodziewane sytuacje, takie jak wypadki, choroby czy awarie są w stanie pożreć nawet duże oszczędności. Dobrze więc być przygotowanym na każdą okoliczność. Warto wiedzieć, kto może wziąć szybko pożyczkę przez Internet.

Kiedy liczy się czas

Wiele osób ma dość przykre doświadczenia z bankami, ponieważ insytucje bankowe odmówiły im udzielenia kredytu w chwili, kiedy najbardziej potrzebowali pieniędzy. Innych rozczarowało tempo załatwiania bankowych formalności. W momencie, gdy zależało im na tym, aby pozyskać gotówkę na już wciąż słyszeli, że muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ponieważ takie procedury obowiązują w bankach. Sytuacja wcale nie wygląda lepiej, jeżeli chodzi o SKOK-i czyli spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Również i w tych instytucjach finansowych, kwestie formalne zazwyczaj trwają długo, a wymagania względem pozyczkobiorców są wysokie.

Na drugim biegunie są zadowoleni klienci, którzy w sytuacji nagłej potrzeby, skorzystali z szybkiej pożyczki od ręki online. W przypadku insytutcji pozabankowych, decyzja kredytowa może zapaść błyskawicznie, a pieniądze na koncie bankowym mogą pojawić się już w ciągu 15 minut. Ponadto, instytucje pozabankowe podchodzą bardziej liberalnie do kwestii weryfikacji przyszłych pożyczkobiorców oraz do ich sytuacji finansowych. Aby zaciągnąć pożyczki od ręki, wystarczy wypełnić wniosek i wskazać w nim niezbędne informacje, między innymi kwotę i cel pożyczki, okres spłaty, imię nazwisko, pesel, numer telefonu, wykształcenie, liczbę osób na utrzymaniu oraz stan cywilny. Należy jednak pamiętac, że pożyczka online to poważne zobowiązanie i powinniśmy się na nią decydować tylko wtedy, gdy mamy 100% pewności, że uda nam się terminowo ją spłacić oraz będziemy dysponować odpowiednimi środkami na jej spłatę.

Wymagania wobec pożyczkobiorców

Trzeba spełniać wszystkie poniższe warunki, aby móc dołączyć do grona klientów firmy, która udziela pożyczek chwilówek online.

  • pełnoletność, pełna zdolność do czynności prawnych,
  • stałe miejsca zamieszkania na terytorium Polski,
  • posiadanie numeru telefonu zarejestrowanego w polskiej sieci, przy czym nie ma znaczenia, czy jest to taryfa abonamentowa, czy na kartę,
  • dostęp do poczty elektronicznej,
  • bycie właścicielem przynajmniej jednego konta bankowego,
  • zdolność kredytowa – deklarowana we wniosku o pożyczkę kwota stałego dochodu powinna być odpowiednio większa od sumy wydatków bieżących, w które wlicza się również inne zobowiązania kredytowe,
  • czysta karta w BIK i innych rejestrach dłużników (chociaż w praktyce wiele firm tego nie wymaga).

Dlaczego łatwiej uzyskać pożyczkę pozabankową?

Już na pierwszy rzut oka widać, że wymogi podmiotów, które udzielają chwilówek jest w stanie spełnić praktycznie każdy. Dobrze mieć to na uwadze, aby uniknąć niepotrzebnego stresu, kiedy pojawią się okoliczności, które będą wymagały błyskawicznego zorganizowania gotówki. Warto pamiętać, żeszybka pożyczka od ręki online jest kołem ratunkowym, po które zawsze można sięgnąć. Niezależnie od tego, czy jest się samotną matką, studentem, który pracuje na umowę o dzieło czy emerytem. Weryfikacja nie wymaga okazywania zaświadczenia o zarobkach, co jest standardem w bankach. Jedynym potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty. Odmowy zdarzają się niezwykle rzadko i tylko w przypadku osób, które albo są nierzetelnymi dłużnikami lub ich miesięczne dochody nie będą pozwalały na terminową spłatę zobowiązania wobec firmy pożyczkowej.

Pożyczki chwilówki online stanowią finansowe wsparcie dla tysięcy osób w całej Polsce. Należy jednak pamiętać, że są to zobowiązania finansowe, do których należy podchodzić rozsądnie i świadomie. Na pożyczkę powinniśmy decydować się tylko wtedy, gdy mamy pewność, że kwota zobowiązania nas nie przerośnie i będziemy w stanie spłacać ją terminowo - jednorazowo, lub w systemie ratalnym.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości