Wiadomości

Masowe punkty szczepień w Gorzowie ruszą po majówce

27 kwietnia 2021, 15:30
fot. Damian Pyta
W Gorzowie zostały utworzone dwa punkty masowych szczepień – na terenie lodowiska Słowianki i Przystani Sportów Wodnych. Oba punkty przeszły już kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia i czekają na uruchomienie. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, masowe szczepienia w Gorzowie ruszą tuż po majówce, we wtorek 4 maja.

Na początku kwietnia władze Gorzowa ruszyły z przygotowaniami do uruchomienia dwóch samorządowych punktów szczepień masowych przeciw COVID-19. Miasto podjęło decyzję, że punkty zostaną zlokalizowane na terenie lodowiska Słowianki oraz Przystani Sportów Wodnych przy ul. Fabrycznej. 

Zarówno punkt na Słowiance, jak przy ul. Fabrycznej przeszedł już odbiór i precyzyjną wizytację przedstawicieli z Narodowego Funduszu Zdrowia z Zielonej Góry. Oba punkty zostały już przygotowane, odpowiednio oklejone i czekają już tylko na otwarcie. 

- Planujemy uruchomienie obu punktów w Gorzowie po weekendzie majowym. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to szczepienia w Gorzowie ruszą we wtorek 4 maja – mówi Joanna Branicka, rzecznik prasowy zielonogórskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W każdej z lokalizacji mają pracować dwa zespoły, które będą przeprowadzały szczepienia. Dziennie jeden zespół będzie mógł zaszczepić do 250 osób, co pozwoli na zaszczepienie łącznie 1000 osób w ciągu dnia. W punkcie przy „Słowiance” zespoły szczepienne zapewni „Praktyka Lekarska Tomasz Szatkowski”, a w punkcie przy Fabrycznej - Centrum Medyczne „MediRaj”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości