Programowanie - jak nauczyć się programować?

24 kwietnia 2021, 11:51, red, 27
Umiejętność programowania w różnych językach otwiera drzwi do kariery i daje możliwość zdobycia dobrze płatnej pracy. Niemniej jednak sama nauka pisania programów może przysporzyć wiele problemów, jeśli przeprowadzona będzie w nieumiejętny sposób. Jak uczyć się programowania, aby odnieść sukces?

Samodzielna nauka?

Wielu początkujących programistów postanawia, że będzie uczyć się wybranego języka programowania samodzielnie. Nie zawsze jednak jest to dobry wybór. Początkujący uczniowie potrzebują bowiem wprowadzenia w świat informatyki i pisania programów. Opanowanie podstaw jest tutaj kluczowe do tego, aby móc pójść nieco dalej. Tymczasem programowania, szczególnie w początkowej fazie, może sprawiać pewne trudności. Do ich rozwiania potrzebny jest dobry nauczyciel, dzięki któremu programowanie może okazać się naprawdę przyjemne, a co najważniejsze proste. Dodatkowo samodzielna nauka wymaga bardzo dużego samozaparcia i silnej woli. Ważna jest przede wszystkim systematyczność. Kolejnym problemem może być dobór literatury. Popularne, promowane w internecie pozycje mogą okazać się niewystarczającym źródłem wiedzy, szczególnie dla osób początkujących.

Jak wybrać kurs programowania?

Doskonałym pomysłem będzie więc pójście na kursy programowania. Z ciekawą ofertą szkoleń i kursów można zapoznać się na stronie internetowej alx.pl. Dobry kurs można poznać przede wszystkim po tym, kto go prowadzi. Powinien być to doświadczony programista, który nie tylko doskonale zna się na rzeczy, ale również potrafi w przyjemny sposób przekazać wiedzę. Zajęcia powinny odbywać się często, tak aby nie robić sobie zbyt dużych przerw w zdobywaniu wiedzy. Najważniejszą kwestią jest jednak dopasowanie poziomu. W przypadku osób początkujących nie ma większego problemu - wybierają one kursy prowadzone od podstaw (nawet w przypadku wcześniejszej, samodzielnej nauki dobrze jest usystematyzować wiedzę). Niemniej jednak osoby, które miały już do czynienia z programowaniem, powinny dokładnie przeczytać opis kursu oraz komu jest on dedykowany. Uczniowie powinni mieć możliwość zmiany rodzaju kursu, jeśli okaże się, że wybrany przez nich porusza zbyt zaawansowane zagadnienia lub na odwrót. 

A może online?

Obecnie bardzo popularne stały się kursy i szkolenia prowadzone w formie online. Przyszli programiści z reguły doskonale potrafią obsługiwać sprzęt komputerowy, dlatego od strony technicznej uczestnictwo w takim kursie nie stanowi dla nich żadnego problemu. Dodatkowo na kurs mogą uczęszczać nawet osoby, które z jakiegoś powodu nie mają czasu lub możliwości, aby dotrzeć na zajęcia stacjonarne. Na kursach programowania online można zdobyć dokładnie te same umiejętności, co na kursach stacjonarnych. Zasady doboru rodzaju kursu również pozostają niezmienne. Kursy online prowadzą doświadczeni nauczyciele, którzy dodatkowo wiedzą, jak nauczać na odległość w sposób efektywny. Oczywiście nauka przez internet wymaga dużego zaangażowania i pracy własnej, jednak jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby nauczyć się programować, lecz nie mogą uczestniczyć w kursach stacjonarnych. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->