4 powody dla których czekolada to dobry prezent na Dzień Matki

30 marca 2021, 23:11, red, 7
26 maja to data, która w Polsce kojarzy się z Dniem Matki. Jest to najlepsza okazja do okazania swojej mamie miłości i wdzięczności za wszystko, co dla nas zrobiła. Z tej okazji przyjęło się obdarowywać mamy drobnymi upominkami. My proponujemy czekoladę w różnych postaciach. Dlaczego czekolada to dobry prezent na tę okazję?

Dzień Matki obchodzony był w Polsce już w dwudziestoleciu międzywojennym, a jego organizacją zajmował się Polski Czerwony Krzyż. W zależności od kraju święto to obchodzone jest w różnych dniach i miesiącach. U Norwegów w lutym, w państwach Bliskiego Wschodu 21 marca, zaś w krajach Półwyspu Bałkańskiego i w Rosji – w Dzień Kobiet (8 marca). Co będzie najlepszym upominkiem dla mamy? Prezent na Dzień Mamy w postaci czekolady to jedna z najlepszych możliwości. Poniżej udowadniamy, dlaczego.

Po pierwsze: czekolada to zdrowy produkt
Czekolada jest jednym z najzdrowszych słodyczy. Oczywiście, jak wszystko powinna być spożywana w umiarze i nie może to być pierwsza lepsza czekolada (a już z pewnością nie wyrób czekoladopodobny!). Jeśli jednak postawimy na czekoladę bardzo dobrej jakości, odczujemy jej prozdrowotne właściwości. Po pierwsze, co może zaskakiwać (szczególnie nasze mamy) czekolada o bardzo wysokiej zawartości kakao zawiera teobrominę - składnik, który wzmacnia szkliwo zębów. To powoduje, że dobra czekolada nie tylko nie wywołuje próchnicy, ale wręcz chroni nasze zęby. Po drugie, czekolada to bogate źródło magnezu odpowiadającego za pamięć i koncentrację. Jedzenie czekolady usprawnia pracę układu nerwowego. Po trzecie, dzięki zawartości węglowodanów czekolada pobudza nas do działania, jest naturalnym (i pysznym) energetykiem.

Po drugie: czekolada jest smaczna
Nie ma co się oszukiwać – czekolada jest po prostu pyszna! Nie jest to jednolity smakołyk – istnieje tyle rodzajów czekolady, że każda znajdzie wśród czekoladowych wyrobów coś dla siebie. Fani smaków wytrawnych będą zachwycać się deserowym wydaniem czekolady, miłośnicy klasyki – czekoladą mleczną, zaś osoby łase na bardzo słodkie smaki skusi najsłodsza czekolada biała. Hitem ostatnich lat wśród czekoladowych wyrobów jest nietuzinkowa różowa czekolada ruby. 

Po trzecie: czekolada sprzedawana w eleganckich opakowaniach
Czekolady można kupić w bardzo atrakcyjnych kształtach i opakowaniach, które same w sobie są prezentem! Pralinki mogą być umieszczone np. w eleganckiej drewnianej szkatułce z wygrawerowanym napisem „Dla Ciebie Mamo” albo w uroczym pudełku z napisem „super mama”. W niektórych sklepach z ekskluzywnymi wyrobami z czekolady istnieje możliwość personalizacji prezentu – sami możemy wybrać, jaki napis i jaka dedykacja znajdzie się na wieczku pudełka lub szkatułki. 

Po czwarte: czekolada w pomysłowych kształtach
Jeśli szukamy naprawdę unikatowego prezentu na Dzień Matki, kreatywność manufaktur czekolady może nas mocno zaskoczyć. Mleczne smakołyki dostępne są w formie wykwintnych, ręcznie wykonanych pralinek, które „jadłoby się oczami” albo tafli w rozczulającym kształcie serca. Taki prezent wyrazi więcej niż 1000 słów

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości