Oszustwo na policjanta. Gorzowianka miała wyrzucić 30 tys. zł w reklamówce przez okno

5 marca 2021, 13:43
fot. Lubuska policja
O mały włos, a starsza mieszkanka Gorzowa straciłaby 30 tys. zł. Wszystko przez to, że oszuści przekonywali ją, że pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone i bierze udział w akcji policji. Kobieta miała wypłacić z banku całą gotówkę, a następnie wyrzucić pieniądze zapakowane w reklamówkę przez okno. Na szczęście w ostatniej chwili się zawahała i postanowiła to sprawdzić.

Na telefon starszej mieszkanki Gorzowa zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Przekonywał, że pieniądze na koncie kobiety są zagrożone, bo hakerzy pracują nad ich przejęciem. Mieszkanka Gorzowa była przekonana, że bierze udział w akcji policjantów, która zakończy się zatrzymaniem oszustów. W przestępczy proceder mieli być także zamieszani pracownicy banku. 

- Dostała instrukcję, aby wypłacić z konta w banku ponad 30 tysięcy złotych. Kobieta z pieniędzmi wróciła do domu. Oszuści przekonywali, że pieniądze są fałszywe, ale niezbędne do skutecznej akcji. Kolejne instrukcje dotyczyły przekazania ich rzekomym funkcjonariuszom. Gotówka w reklamówce miała zostać wyrzucona przez okno. Kobieta w ostatniej chwili, stojąc przy oknie zawahała się i pieniędzy nie wyrzuciła – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

W kolejnym banku kobieta chciała sprawdzić, czy pieniądze są fałszywe. Opowiedziała o tym pracownikowi banku, który powiadomił policjantów. Pieniądze były oczywiście autentyczne, natomiast żadnej akcji hakerów nie było.

- Gorzowscy policjanci przypominają, że nie odbierają od nikogo gotówki, ani też nie wysyłają po nią kurierów. Gdy jest podejrzenie, że dzwoni do nas oszust musimy być czujni. Należy jak najszybciej zawiadomić organy ścigania, by można było skutecznie zareagować. Każdą informację, którą usłyszymy przez telefon. należy zweryfikować. W ten sposób ochronimy zgromadzone oszczędności – podkreśla Jaroszewicz.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->