Wiadomości

Rafał K. usłyszał zarzuty. Stal Gorzów zawiesiła zawodnika

3 marca 2021, 12:11
fot. Patryk Stachowiak
Władze Stali Gorzów podjęły decyzję o zawieszeniu Rafała K. do odwołania. To pokłosie zarzutów, które usłyszał 22-letni żużlowiec, a dotyczyły znieważenia policjanta i naruszenia jego nietykalności cielesnej. Wszystko działo się pod koniec lutego, kiedy Rafał K. obchodził swoje urodziny.

W czwartek 25 lutego gorzowski policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu porządku publicznego na jednej z ulic w Kamieniu Wielkim. Kiedy patrol dotarł na miejsce, zastał 22-letniego mężczyznę pod wpływem alkoholu, który hałasował. Mężczyzna zaczął wyzywać policjantów, a kiedy ci podjęli interwencję, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. 

Policjanci zatrzymali 22-latka, który miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało, był nim Rafał K., żużlowiec Stali Gorzów, który hucznie świętował tego dnia swoje urodziny. Mężczyzna został zatrzymany, a następnego dnia kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. 22-letni żużlowiec odpowie za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusze. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a Rafałowi K. grozić będzie do 3 lat pozbawienia wolności. 

Na reakcję Stali Gorzów nie trzeba było długo czekać. We wtorek 2 marca Rafał K. pojawił się w siedzibie klubu i został zawieszony w prawach zawodnika do odwołania. – Rafał wie, że postąpił bardzo źle i długo tłumaczył się ze swojego błędu. Decyzja zarządu i sztabu szkoleniowego była jednak taka, że zawodnik musi zostać zawieszony do odwołania. Nie chcemy jednak przekreślać jego kariery, dlatego wierzymy, że przemyśli swoje zachowanie i jeszcze w tym roku powalczy o miejsce w składzie – tłumaczy w rozmowie z Przeglądem Sportowym Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów. 

Kara ma służyć celom wychowawczym, więc na razie zawodnik nie otrzyma żadnych wypłat z klubów, a także będzie miał okazji do jazdy na nowym sprzęcie zakupionym dla niego przez władze Stali.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości