Wiadomości

Jak wypromować sklep internetowy w sieci?

26 lutego 2021, 12:57, materiał zewnętrzny, 01
Promocja sklepu internetowego w sieci to długofalowe, trudne i złożone z wielu czynników zadanie. Niemniej jednak najbardziej efektywnym sposobem na skuteczną promocję e-sklepu w sieci jest zwiększenie jego widoczności poprzez proces pozycjonowania. Dzięki pozycjonowaniu można w znacznym stopniu zwiększyć widoczność sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania, zwiększyć ruch na stronie, a w konsekwencji zdobyć nowych klientów.

Pozycjonowanie sklepów internetowych stanowi bezsprzecznie podstawę marketingu internetowego dla e-commerce. W zakres działań SEO (ang. Search Engine Optimization – pozycjonowanie stron internetowych) wchodzą zarówno usprawnienia samego sklepu internetowego (działania on-site), jak i wykraczające poza strukturę e-sklepu (działania off-site). Mimo, iż wiele CMS-ów (ang. Content Management System – system zarządzania treścią) pozwala na samodzielne wdrożenie podstawowych aspektów SEO, zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem dla długofalowego rozwoju sklepu internetowego jest powierzenie kompleksowych działań SEO profesjonalnej agencji marketingu internetowego.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego krok po kroku

Krok 1 – audyt

Proces pozycjonowania powinien zostać oparty na indywidualnej strategii działań dla sklepu internetowego wynikającej ze szczegółowego audytu witryny. Wynikiem profesjonalnego audytu SEO jest szczegółowa analiza błędów technicznych z zakresu optymalizacji e-sklepu pod wyszukiwarki internetowe. Podczas audytu sklepu www specjaliści SEO są w stanie zidentyfikować wszystkie kluczowe elementy posiadające negatywny wpływ na widoczność sklepu i szczegółowo zaplanować plan działań mający na celu poprawę pozycji sklepu w rankingu Google, zwiększenie widoczności i ruchu organicznego na stronie.

Krok 2 – optymalizacja

Optymalizacja sklepu internetowego pod kątem SEO to absolutna podstawa działań w ramach pozycjonowania. Proces optymalizacji polega na wprowadzaniu niezbędnych zmian w strukturze kodu źródłowego sklepu internetowego, co w konsekwencji niesie ze sobą zdecydowaną poprawę jakości strony w oczach robotów wyszukiwarek i buduje jej autorytet. To z kolei znacząco poprawia widoczność sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania. Optymalizacja sklepu internetowego często przyjmuje charakter działań cyklicznych. Wynika to z dużej zmienności wymogów wyszukiwarek internetowych, czy aktualizacji algorytmów oceniających strony. Celem optymalizacji jest bowiem możliwie najlepsze dostosowanie sklepu online do wymogów wyszukiwarek.

Krok 3 – link building

Link building jest kolejnym filarem pozycjonowania sklepów internetowych. Precyzyjnie przygotowany i skutecznie prowadzony plan budowy naturalnego profilu linkowego jest jednym z elementów, który może znacząco wypłynąć na pozycję e-sklepu w wynikach wyszukiwania. Zróżnicowane, a zarazem wysokiej jakości odnośniki prowadzące do sklepu internetowego z innych portali czy forów tematycznych w oczach wyszukiwarki świadczą o wysokiej jakości zawartości na stronie. Wartościowe strony zyskują autorytet, a ich pozycje w wynikach wyszukiwania rosną.

Krok 4 – content marketing

Treść stanowi obecnie jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy aspekt pozycjonowania sklepów internetowych. Nic w tym dziwnego. Wyszukiwarki internetowe są narzędziami tekstowymi i na analizie treści zawartych na stronie opierają w zdecydowanej większości ranking e-sklepów. W kontekście content marketingu, każdy sklep online posiada ogromne możliwości. Opisy kategorii, opisy produktów, strony producentów, sekcje blogowe / poradnikowe / FAQ, aktualności - każdy z tych elementów może być miejscem umieszczenia wartościowej, angażującej, a co najważniejsze unikalnej treści. Jej jakość, a szczególnie brak powieleń i unikalność, jak i odpowiednia optymalizacja umożliwia między innymi:

  • umieścić na stronie większej liczby fraz kluczowych,
  • zwiększyć site sklepu, czyli liczbę podstron zaindeksowanych przez wyszukiwarkę,
  • budowę efektywnego linkowania wewnętrznego (np. pomiędzy artykułami a produktami),
  • zwiększenie możliwości wejścia użytkownika na stronę.

Content marketing jest zatem kluczowym elementem, gdy naszym celem jest pozycjonowanie sklepu online.

Promocja sklepu internetowego

Promocja sklepu internetowego w sieci

Każdy przedsiębiorca zajmujący się handlem w sieci prędzej czy później spotyka się z koniecznością implementacji działań SEO dla swojego sklepu internetowego. Efektywne działania konkurencji, duża zmienność warunków prowadzenia działalności gospodarczej, a także niski poziom lojalności klientów powodują, że potrzeba skutecznych działań w ramach marketingu internetowego wysuwa się na pierwsze miejsce wśród potrzeb biznesowych. Odpowiedzią na wszelkie problemy związane z widocznością e-sklepu w sieci jest bez wątpienia skuteczne pozycjonowanie. Jest ono najbardziej efektywnym obecnie sposobem na długofalową promocję sklepu internetowego w sieci. Mimo, że część podstawowych działań związanych z SEO można przeprowadzić samodzielnie, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie promocja sklepów internetowych w sieci przez profesjonalną, posiadającą duże doświadczenie, a przede wszystkim udokumentowaną skuteczność agencję marketingu internetowego

Widzialni.pl

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości