Matura z angielskiego: co zrobić, żeby dobrze ją zdać?

18 lutego 2021, 16:50, red, 26
Matura z języka obcego to źródło stresów dla wielu osób. Wiele uczelni bierze pod uwagę wynik z egzaminu z języka angielskiego, więc dobrze zdana matura może stanowić przepustkę do wymarzonej uczelni. Co warto zrobić, aby dobrze przygotować się do tego egzaminu? Czym warto się zająć już teraz, aby wyniki egzaminu były jak najlepsze? Podpowiadamy jakie triki warto zastosować.

Ćwiczenie czyni mistrza, czyli o maturze ze spokojem

Egzamin maturalny ma pewien powtarzalny schemat, do którego warto się przyzwyczaić, aby dobrze go zdać. Jak dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – wystarczy ćwiczyć.

Warto przed egzaminem rozwiązywać jak najwięcej arkuszy maturalnych oraz zadań, które mają określoną strukturę i wyglądają podobnie jak te, jakie komisja egzaminacyjna może wykorzystać na egzaminie. Ważne jest ćwiczenie słuchania, pisania oraz czytania. Te wszystkie umiejętności można nabyć podczas rozwiązywania zadań maturalnych z poprzednich lat.

Dużą bazę ćwiczeń przygotowujących do matury można znaleźć w podręcznikach do języka angielskiego oraz repetytoriach pisanych z myślą o maturzystach. Wykorzystane w nich treści stanowią dobrą podstawę nie tylko do dalszej nauki języka, ale i do samego zdania egzaminu. Książki do języka angielskiego oparte na wymaganiach egzaminacyjnych stanowią świetną opcję dla maturzystów, którym szczególnie zależy na dobrym wyniku z matury.

Jeżeli punkty z egzaminu z języka liczą się przy rekrutacji na Twoje wymarzone studia, postaw na sprawdzone rozwiązania - rozwiązuj jak najwięcej testów i kup repetytorium lub podręcznik dostosowany do wymagań egzaminacyjnych.

Księgarnie z pomocą dla maturzystów: postaw na repetytoria!

Zastanawiasz się, jakiego typu repetytoria pomogą Ci zdać maturę z angielskiego? Na rynku można znaleźć bardzo szeroką ofertę produktów w tym zakresie. Istotne jest, na jakim poziomie zamierzasz zdawać język.

Oferowane przez większość księgarni repetytoria można podzielić na te przeznaczone dla maturzystów zdających egzamin na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Tego typu podręczniki do nauki angielskiego posiadają z reguły dość podobną strukturę, ale różnią się treścią, która jest dostosowana do potrzeb ucznia oraz poziomu języka. Repetytoria doskonale sprawdzają się podczas samodzielnej nauki w domu, ale można je wykorzystywać również w czasie korepetycji czy ucząc się ze znajomymi oraz w gronie najbliższych przyjaciół.

Książki do nauki angielskiego przygotowujące do zdania matury zawierają zazwyczaj rozbudowane części tematyczne, w których znajdziesz słownictwo przydane podczas pisania i mówienia w języku obcym. Liczne ćwiczenia pozwalają na utrwalenie poznawanych słówek. Dzięki czytankom możesz poznać ciekawe konstrukcje gramatyczne, a dzięki dołączonym do repetytoriów płytom CD przećwiczysz słuchanie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->