Wiadomości

Czeka nas podwyżka opłat za parkowanie. Za brak biletu zapłacimy nawet 200 zł

19 lutego 2021, 13:23
fot. Anna Kluwak
W ciągu najbliższych miesięcy czeka nas podwyżka opłat za parkowanie w Gorzowie. O ile wzrosną opłaty? Według wstępnego projektu za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy nawet o 1,5 zł więcej niż do tej pory. Tematem podwyżki opłat gorzowscy radni mają zająć się podczas marcowej sesji.

Pod koniec grudnia 2020 roku portal gorzowianin.com informował o tym, że w centrum Gorzowa zostało zainstalowanych 10 nowych parkomatów, które umożliwiają dokonanie płatności kartą. Wówczas pytaliśmy się czy w związku z wymianą parkomatów czeka nas podwyżka opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania. - Póki co, z uwagi na remonty nie planujemy podwyżek. To wszystko wymaga konsultacji m.in. z radnymi. Oczywiście nie wykluczamy, że w przyszłości podwyższymy opłaty, tak jak zrobiła to Zielona Góra czy Szczecin. Jednak jest to temat do dyskusji w późniejszym czasie – tłumaczył w grudniu 2020 roku Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Jednak jak się okazało, gorzowscy radni otrzymali właśnie projekt podwyżek opłat za parkowanie, który ma być procedowany podczas Sesji Rady Miasta, która odbędzie się pod koniec marca. Urzędnicy tłumaczą, że póki co są to propozycje nowych stawek i te które znajdą się ostatecznie w uchwale mogą jeszcze ulec zmianie.

Jak czytamy w dokumencie, który dostali radni, nowa stawka wyniesie 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania (obecnie jest to 0,50 zł), za 30 minut zapłacimy 2 zł (teraz jest to 1 zł). Z kolei za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 4 zł, czyli o 1,5 zł drożej niż do tej pory. Za drugą godzinę zapłacimy już 4,5 zł (wcześniej 3 zł), a za trzecią godzinę 4,5 zł (wcześniej 3 zł). Z kolei za czwartą i kolejne godziny stawka będzie wynosiła 4 zł (wcześniej 2,5 zł). 

Ale to nie wszystko. Obecnie za przekroczenie czasu parkowania płacimy według stawek za postój. Natomiast w przypadku braku biletu jest to opłata w wysokości 50 zł. Natomiast po podwyżce za przekroczenie czasu parkowania zapłacimy 50 zł, natomiast za brak biletu aż 200 zł.

Podwyżka czeka również mieszkańców Strefy Płatnego Parkowania. Do tej pory osoby mieszkające na terenie SPP płaciły abonament miesięczny w wysokości 20 zł, natomiast abonament roczny wynosił 120 zł. Po podwyżce będzie to odpowiednio 40 zł za miesiąc i 400 zł za cały rok. Z kolei dla pozostałych osób, które chciałyby wykupić abonament opłata miesięczna wynosi obecnie 150 zł, a roczna 1500 zł/999 zł. Z kolei po podwyżce będzie to już 300 zł za miesiąc oraz 3 tys. zł za rok.

Porównując podwyżkę opłat z tą która miała miejsce w grudniu w Zielonej Górze, to w Gorzowie będzie drożej. Godzina parkowania u naszych południowych sąsiadów po podwyżce kosztuje 3 zł. Natomiast u nas ma wynieść 4 zł.

Jeżeli radni podejmą uchwałę w sprawie podwyżki opłat na marcowej sesji, to nowe stawki za parkowanie będą mogły obowiązywać już od 1 maja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości