Wiadomości

Szpital oferuje pomoc osobom, które były zakażone koronawirusem

10 lutego 2021, 10:15
fot. archiwum
Jak wykazują badania, lęk, depresja czy bezsenność dotykają niemal co trzeciego pacjenta z ciężkim przebiegiem COVID-19. Dlatego też Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie tworzy specjalną grupę wsparcia dla osób po przebytym zakażeniu koronawirusem.

Byłeś chory na COVID-19? Jesteś przygnębiony? Masz zaburzenia nastroju lub problemy z koncentracją uwagi i pamięcią? Zgłoś się do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. W Centrum Zdrowia Psychicznego właśnie się tworzy grupa wsparcia dla osób po przebytym zakażeniu koronawirsuem.

- Dzięki wspólnym spotkaniom osób o podobnych przeżyciach będzie można bezpiecznie podzielić się własnymi odczuciami i wymienić doświadczenia z innymi. Osoby, które zgłoszą się chęć uczestnictwa w grupie mogą liczyć na wsparcie emocjonalne i pełne zrozumienie. Celem grupy jest wymiana doświadczeń w pokonywaniu trudności, zwalczanie bezradności, wymiana użytecznych informacji, a także szukanie wspólnych skutecznych rozwiązań. W trakcie spotkań prowadzone będą także treningi funkcji poznawczych, radzenia sobie ze stresem oraz treningu relaksacyjnego – tłumaczy Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 

Spotkania prowadzone będą przez wykwalifikowany personel. Psychologów mgr Annę Chrzuszcz oraz mgr Olgę Zając, które na co dzień pracują w Centrum Zdrowia Psychicznego. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zajęcia będą się odbywać w każdy wtorek od godz. 15.00, a przewidywany czas trwania to 1,5-2 godziny.

Jeżeli ktoś chce dołączyć do grupy, może skontaktować się ze szpitalem pod numerem telefonu 95 7331 790, 95 7331 706 lub mailowo czp@szpital.gorzow.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości