Wiadomości

100-latka zaszczepiona w gorzowskim szpitalu

29 stycznia 2021, 10:55
fot. Shutterstock
Od poniedziałku w całej Polsce trwają szczepienia seniorów przeciwko COVID-19. W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie została zaszczepiona właśnie 100-letnia mieszkanka powiatu gorzowskiego. To jedna z 30 osób powyżej 80 roku życia, która w tym tygodniu przyjęła pierwszą dawkę szczepionki.

Przez cały tydzień w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie zostanie zaszczepionych łącznie 30 seniorów powyżej 80 roku życia. - Szczepienia trwają od poniedziałku do piątku, więc każdego dnia możemy zaszczepić maksymalnie 6 seniorów. Wszystko przez to, że szpital otrzymał 30 dawek szczepionki, która jest przeznaczona dla seniorów – tłumaczy Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 

Wśród osób, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19 jest 100-letnia mieszkanka powiatu gorzowskiego. Seniorka po pierwszej dawce czuje się dobrze i nie uskarża się na żadne dolegliwości związane ze szczepieniem. 

Do tej pory w gorzowskim szpitalu zaszczepione zostały łącznie 3372 osoby. Wśród nich są pracownicy szpitala węzłowego, pracownicy innych placówek służby zdrowia, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej oraz seniorzy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości