Wiadomości

100-latka zaszczepiona w gorzowskim szpitalu

29 stycznia 2021, 10:55
fot. Shutterstock
Od poniedziałku w całej Polsce trwają szczepienia seniorów przeciwko COVID-19. W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie została zaszczepiona właśnie 100-letnia mieszkanka powiatu gorzowskiego. To jedna z 30 osób powyżej 80 roku życia, która w tym tygodniu przyjęła pierwszą dawkę szczepionki.

Przez cały tydzień w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie zostanie zaszczepionych łącznie 30 seniorów powyżej 80 roku życia. - Szczepienia trwają od poniedziałku do piątku, więc każdego dnia możemy zaszczepić maksymalnie 6 seniorów. Wszystko przez to, że szpital otrzymał 30 dawek szczepionki, która jest przeznaczona dla seniorów – tłumaczy Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 

Wśród osób, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19 jest 100-letnia mieszkanka powiatu gorzowskiego. Seniorka po pierwszej dawce czuje się dobrze i nie uskarża się na żadne dolegliwości związane ze szczepieniem. 

Do tej pory w gorzowskim szpitalu zaszczepione zostały łącznie 3372 osoby. Wśród nich są pracownicy szpitala węzłowego, pracownicy innych placówek służby zdrowia, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej oraz seniorzy.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości