• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Ruszyły szczepienia drugą dawką szczepionki przeciwko COVID-19

18 stycznia 2021, 16:26
fot. WSzW
W poniedziałek w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęły się szczepienia drugą dawką szczepionki firmy Pfizer przeciwko COVID-19. Drugą dawkę otrzymało aż 75 osób.

Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w niedzielę 27 grudnia 2020 roku. Jak informuje szpital, do niedzieli 17 stycznia 2021 roku zaszczepiły się aż 1662 osoby. Wśród nich są pracownicy medyczni i niemedyczni gorzowskiego szpitala oraz pracownicy placówek medycznych z terenu Gorzowa. Szpital szacuje, że zakończenie szczepień osób z grupy "0" pierwszą dawką szczepionki zakończy się pod koniec lutego.

Natomiast w poniedziałek 18 stycznia rozpoczęło się podawanie drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Przyjęli ją przede wszystkim lekarze, którzy zaszczepili się jako pierwsi 27 grudnia. Wszystkie te osoby otrzymały specjalne zaświadczenia, w których była wyznaczona data drugiego szczepienia. W poniedziałek drugą dawkę szczepionki firmy Pfizer otrzymało aż 75 osób należących do grupy „0”. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości