Wiadomości

Parasol grzewczy na tarasie. Jak się sprawdzi? Jak wybrać odpowiedni model?

16 stycznia 2021, 09:46
Parasol grzewczy to idealny sposób na zapewnienie komfortowych warunków podczas wypoczynku na tarasie w sezonie jesienno-zimowym. Jak jednać wybrać model odpowiedni dla naszych potrzeb?

Zimowa, wiosenna lub jesienna aura wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze spędzania czasu w ogrodzie czy na tarasie. Nawet jeśli we znaki daje się chłód, nadal możecie zorganizować spotkanie z przyjaciółmi lub po prostu cieszyć się leniwym popołudniem w gronie znajomych – i to niekoniecznie pod grubym kocem lub śpiworem. Komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu bez względu na pogodę zagwarantuje parasol grzewczy.


Wiszący elektryczny promiennik ciepła

Te urządzenia doskonale znają klienci restauracyjnych ogródków w sezonie jesienno-zimowym. Często można zauważyć je również podczas imprez masowych i na stadionach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że parasole grzewcze doskonale sprawdzają się również w prywatnych ogrodach lub na domowych tarasach. By tak się stało, koniecznie powinniśmy jednak dobrać odpowiedni do warunków, w których będzie użytkowany oraz naszych oczekiwań. Jak to zrobić?

Parasol a promiennik. Które rozwiązanie będzie lepsze?

W ogrodach i na tarasach poza parasolami grzewczymi często stosujemy elektryczne promienniki. To pierwsze rozwiązanie mają większą moc grzewczą, co w połączeniu z ich konstrukcją sprawia, że są w stanie ogrzać większą powierzchnię. Ich budowa zapewnia ponadto dużo większą stabilność niż w przypadku promienników. Ze względu na fakt, iż są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, nadają się do użytku nawet w trudnych warunkach – dobrze znoszą kontakt z wilgocią czy niskimi temperaturami.


Parasol grzewczy ze sklepu Ogrodosfera.pl

Oczywiście nie są one pozbawione wad. W porównaniu z promiennikami elektrycznymi najważniejsza wydaje się na pewno emisja spalin. Z tego powodu parasole gazowe nie powinny być stosowane w pomieszczeniach, w których występuje problem z wentylacją – na przykład w niektórych ogrodach zimowych. Wymagają też dostępu do butli gazowych, co może rodzić pewne problemy, jeśli chodzi o ich podłączanie oraz przechowywanie. Z drugiej strony jednak ten sposób zasilanie czyni jego eksploatację tańszą niż w przypadku promienników.


Gazowy stojący parasol grzewczy

Wybieramy parasol grzewczy. Na co zwrócić uwagę?

Kiedy upewnimy się, że parasol grzewczy jest dobrym rozwiązaniem do naszego ogrodu, sprawdźmy kluczowe parametry danego urządzenia. Szczególną uwagę zwróćmy na:

  • rodzaj zasilania – dostępne są modele zasilane energią elektryczną oraz propan-butanem. Te pierwsze są bezpieczniejsze w użyciu, ale to gazowe wypadają lepiej pod względem kosztów eksploatacji;

  • zasięg działania – w zależności od mocy, parasole mogą ogrzać obszar o promieniu od 3 do 10 metrów. Ta wartość powinna być oczywiście dopasowana do wielkości tarasu lub altany;

  • stabilność konstrukcji – pod tym względem najlepiej wypadają parasole gazowe, które w naturalny sposób dociążone są butlą;

  • materiały – najlepszym wyborem będzie będzie parasol wykonany ze stali nierdzewnej, która zachowuje swoje właściwości nawet w kontakcie z wilgocią i innymi czynnikami charakterystycznymi dla świeżego powietrza;

  • dodatkowe funkcje – chodzi tu zwłaszcza o oświetlenia. Niektóre modele oferują ponadto możliwość wyboru kolor światła.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości