Jak uszyć ubranko dla psa? - krok po kroku

15 stycznia 2021, 16:13, red,18
Nie da się ukryć, że nasze zwierzątka również zimą potrzebują ciepłego wdzianka. Pojawia się pytanie, jak uszyć ubranko dla psa? Sprawdź nasz artykuł, który da Ci odpowiedź na te i inne pytania!

Czy ubranko dla psa jest konieczne?

Oczywiście, że nie. Jednak mimo wszystko staramy się, by nasze ukochane czworonogi były również zadbane szczególnie w okresie zimowym, gdzie są narażone na kontakt z zimnym podłożem. Taki rodzaj ubranka możesz kupić w praktycznie każdym sklepie zoologicznym czy też fachowym sklepie zajmującym się produkcją ubrań dla psów. Nie o to jednak chodzi, by korzystać z gotowych rozwiązań, tylko dać naszemu zwierzakowi „coś od siebie" i sprawić przyjemność nie tylko jemu, ale również nam, że włożyliśmy swoje serce w to, by stworzyć strój charakteryzujący się funkcjonalnością i odpowiednim dopasowanie do psiej sylwetki.

Zobacz też: https://zwierzaki.pl/rasy-psow

Poza frajdą mamy też aspekt ekonomiczny. Tworząc takie ubranko jesteś w stanie zaoszczędzić kilkanaście złotych, a tym samym zastosować różne kroje, które będą odpowiednie w Twoich oczach. Sklepy zoologiczne bardzo często posiadają ubranka „na jedno kopyto", a tutaj możesz się wykazać kreatywnością i własną inwencją twórczą.

Na co zwracać uwagę przy szyciu ubranka dla psa?

Podstawowym czynnikiem, który powinien odznaczać to, jak uszyć ubranko dla psa, jest funkcjonalność. Materiał, który zastosujesz powinien zabezpieczać naszego psiaka przed mrozem i dawać mu ciepło, a nie być tylko twoją fanaberią sprowadzającą psa do roli maskotki. Warto zwracać uwagę na to, czy masz jakieś stare ubrania w szafie, które mogą się nie nadawać do chodzenia, ale będą świetną bazą do stworzenia ubranka dla psa.

Przede wszystkim warto wiedzieć czy nasz piesek zmieści się w nasze ubranko i żeby zapobiec takim wpadkom, warto zmierzyć naszego zwierzaczka. Jest to rozwiązanie pozwalające na uniknięcie wtopy w postaci braku dopasowania ubrania do rozmiarów psa. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, to można skorzystać z szablonów dostępnych w internecie. Nie zapominaj też o tym, w jaki sposób ubranko będzie nakładane na skórę zwierzęcia - czy będzie nakładane przez głowę, czy będzie to kamizelka zapinana z boku.

Uszyj ubranko dla psa od A do Z!

W pierwszej kolejności musisz wiedzieć jakie narzędzia będą potrzebne Ci do tego, by stworzyć takie ubranko. Głównymi przedmiotami, z których będziesz korzystać to:

  • nici
  • igły
  • nożyczki
  • maszyna do szycia
  • ew. stare ubranie będące bazą na ubranko

Świetną opcją jest stworzenie derki, którą zrobisz z kawałka materiału, a przede wszystkim nie wymaga ona wielkich umiejętności krawieckich. Gdy posiadasz już swoje wykroje, to przenosisz je na materiał, wycinamy i w miejscu zapięcia doszywasz rzepy i gotowe! To bardzo dobre rozwiązanie, gdy masz pieska niewielkich rozmiarów jak york czy shi-tsu.

Zobacz też: https://zwierzaki.pl/lhasa-apso

Szyjąc ubranie dla zwierzęcia masz ogromną możliwość zastosowania różnych materiałów, ale też musisz mieć świadomość, że niektóre psy takie jak husky nie powinny mieć takich ubrań, gdyż mają bardzo ciepłą skórę i bardzo lubią się poruszać. Także jak widzisz, nie jest to rozwiązanie dla każdego czworonoga. Poniżej przedstawiamy rozwiązanie w kilku punktach, które ułatwi stworzenie ci stworzenie psiego ubrania marzeń.

  1. Przygotuj powyższe materiału, czyli igły, nici, nożyczki, maszynę do szycia, a przede wszystkim materiał na ubranko
  2. Wspomnieliśmy o wymiarach, ale pamiętaj, że muszą być dokładne - musisz znać obwód klatki piersiowej, długość psa czy też obwód łapek
  3. Jeżeli masz wykrój, to pamiętaj, żeby zostawić sobie minimalny zapas - w razie czego ubranie możesz skrócić, a z poszerzeniem będzie problem
  4. Połącz materiały ze sobą
  5. Zgodnie z twoimi planami projektu wszyj ściągacze do ubranka pozwalającym chronić psa przed chłodnym powietrzem

W przypadku przerabiania starego ubrania, warto jest wykorzystać szerokie rękawy do tego, by tworzyły swego rodzaju kamizelkę dla psa. Plusem wykorzystania rękawów jest to, że są wykończone ściągaczami, dzięki czemu poprawiają jakość ubranka. Pamiętaj również o tym, że jeżeli posiadasz psa, a nie suczkę, to koniecznością jest wycięcie odpowiedniego otworu umożliwiającego oddawanie moczu.

Najważniejsze w całej zabawie produkcji ubrania dla zwierząt jest poświęcenie swojego czasu. Postaraj się zatem poświęcać swój wolny czas, którego w dobie pandemii koronawirusa być może masz w nadmiarze, by spróbować chociaż zaprojektować ubranko dla swojego pupila.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->