Wiadomości

Ksiądz z Gorzowa: „Szczepionki przeciwko COVID-19 są z abortowanych dzieci”

7 stycznia 2021, 11:30
fot. facebook/Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie
Podczas środowej mszy św. w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Ksiądz rezydent podczas modlitwy wiernych powiedział, że szczepionki przeciwko COVID-19 są produkowane z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji. Parafia odcina się od wypowiedzi księdza i podkreśla, że poniesie za to konsekwencje i na jakiś czas zostanie odsunięty od publicznych wypowiedzi.

W środę 6 stycznia w kościele należącym do parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski przy ul. Pluty w Gorzowie odbyła się msza św. z udziałem Trzech Króli. Msza była transmitowana przez gorzowski oddział TVP. Podczas modlitwy wiernych, z ust księdza rezydenta Piotra Krysztofiaka padły kontrowersyjne słowa. - Wszystkie obecnie produkowane szczepionki na COVID-19 zostały wytworzone z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji. Módlmy się za naukowców, aby wynaleźli szczepionkę nie budzącą kontrowersji moralnych. Ciebie prosimy – mówił ksiądz Krysztofiak z ambony.

Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie odcina się od kontrowersyjnych słów księdza i podkreśla, że była to spontaniczna wypowiedź księdza Krysztofiaka i jest wyłącznie jego prywatna opinia.

- Były to słowa, które są prywatną opinią księdza Piotra Krysztofiaka i padły poza protokołem. Była przygotowana modlitwa wiernych do odczytania, ksiądz miał podyktowane to co miał przeczytać. Była to msza transmitowana na całą diecezję, więc ksiądz miał modlić się m.in. za zdrowie biskupa Adama, w intencji biskupa Antoniego o łaskę nieba, ponieważ zmarł. Dodatkowo miał się modlić za misję i w intencji wszystkich służb w walczących z koronawirusem. Raptem ksiądz zaczął się modlić w intencji wykrycia nowej szczepionki, aby nie było kontrowersji i nie była ona przygotowywana z ciał abortowanych dzieci. Ksiądz został został pouczony o niestosowności tej wypowiedzi. O tym fakcie poinformowałem również biskupa. Chciałbym przeprosić wszystkich za słowa księdza rezydenta – komentuje ksiądz Bogusław Kaczmarek, proboszcz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Jak się okazało ksiądz Krysztofiak wziął kilka dni urlopu i wyjechał z parafii. Proboszcz Kaczmarek przyznaje, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec księdza rezydenta i będzie miał on zakaz wypowiedzi publicznych na jakiś czas.

- Nigdy się nie spodziewałem, że zrobi coś takiego bez mojej wiedzy i bez konsultacji ze mną. My opieramy się na dokumentach watykańskich, Kongregacji Nauki i Wiary, która mówi o tym, że każda szczepionka w dobie pandemii jest akceptowalna i moralnie dopuszczalna. To samo stanowisko poparła Konferencja Episkopatu Polski, więc jako parafia oficjalnie popieramy szczepionki – podkreśla proboszcz Kaczmarek.
Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości