Wiadomości

Stal Gorzów wygrała z Falubazem Zielona Góra w… Familiadzie

1 stycznia 2021, 14:33
W piątek 1 stycznia mogliśmy obejrzeć specjalny noworoczny odcinek Familiady z udziałem dwóch lubuskich drużyn żużlowych – Stali Gorzów oraz Falubazu Zielona Góra. W tej rywalizacji lepsza okazała się Stal, która awansowała do finału. Udało się wygrać ponad 26 tys. zł, które zostały przekazane na cel charytatywny.

Tym razem rywalizacja pomiędzy Stalą Gorzów, a Falubazem Zielona Góra przeniosła się z toru żużlowego do studia telewizyjnego. W piątek 1 stycznia mogliśmy obejrzeć specjalny noworoczny odcinek Familiady, w którym zmierzyły się obie drużyny żużlowe z województwa lubuskiego. Stal Gorzów grała w składzie Marek Grzyb, Bartosz Zmarzlik i Wiktor Jasiński, natomiast Falubaz Zielona Góra w składzie Piotr Żyto, Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek.

Pierwsze pytanie dotyczyło „czego zazwyczaj sobie życzymy w wieczór sylwestrowy?”. Prezes Marek Grzyb odpowiedział „szczęścia” i była to najwyżej punktowana odpowiedź. Bartosz Zmarzlik dalej odpowiadał, że życzymy„zdrowia”, a Wiktor Jasiński, że „miłości”. Dalej Grzyb powiedział, że „pomyślności”, a Zmarzlik „pieniędzy”. Wszystkie odpowiedzi były punktowane i tym samym pierwszą rundę wygrała drużyna Stali Gorzów.

Pytanie w drugiej rundzie było następujące: „jakie wyścigi poza biegami odbywają się po torze?”. Zmarzlik odpowiedział, że na torze odbywają się wyścigi „konne”, natomiast Piotr Protasiewicz, że wyścigi „psów” i to była błędna odpowiedź. To oznaczało, że drużyna Stali Gorzów dalej odpowiadała na pytania. Jasiński powiedział, że są to wyścigi „rydwanów – była pierwsza błędna odpowiedź. Następnie Zmarzlik odpowiedział wyścigi „motocyklowe” (odpowiedź poprawna), Jasiński, że „kolarskie” (odpowiedź poprawna), a Grzyb stwierdził, że „żużel” i to była druga błędna odpowiedź. Więc możliwość odpowiadania przeszła na stronę Falubazu, który odpowiedział, że wyścigi „samochodowe” i tą poprawną odpowiedzią Falubaz wygrał drugą rundę.

Trzecie pytanie „Jakie motywy pojawiały się dawnej na pocztówkach noworocznych?”. Jasiński powiedział, że „mikołaj” (błędna odpowiedź). Natomiast Dudek, stwierdził, że „szampan” i była to poprawna odpowiedź. Żyto odpowiedział „choinka” (błędna odpowiedź). Dalej Protasiewicz odpowiedział „bombka”(błędna odpowiedź). Dudek powiedział, że „fajerwerki”, a Żyto „szczęśliwego nowego roku” (błędna odpowiedź). Tym samym pytanie przeszło na drużynę Stali Gorzów, która odpowiedziała „balony” i wygrała rundę trzecią.

Runda czwarta to pytanie „Indywidualny mistrz świata na żużlu to?”. Piotr Żyto odpowiedział „Zmarzlik”, a Marek Grzyb „Gollob”. W tej sytuacji najwyżej punktowaną odpowiedzią był „Gollob”. Dalej Bartosz Zmarzlik powiedział, że „Szczakiel” (błędna odpowiedź), Wiktor Jasiński powiedział, że „Woffinden” (błędna odpowiedź), a Marek Grzyb, że „Pedersen” - niestety to była również błędna odpowiedź i pytanie przeszło na Falubaz Zielona Góra, który odpowiedział „Richardson” - to była poprawna odpowiedź i Falubaz wygrał rundę czwartą.

Piąte pytanie było następujące „Co bije bezboleśnie”. Zmarzlik odpowiedział „serce” - co było najwyżej punktowaną odpowiedzią. Następnie Jasiński powiedział, że „zegar”, a Grzyb, że „dzwony”. Wszystkie odpowiedzi były poprawne, co sprawiło, że runda piąta została wygrana przez Stal Gorzów, która jednocześnie awansowała do finału.

Stal Gorzów w ramach sportowej rywalizacji zaprosiła przedstawiciela Falubazu do udziału w finale. Tym samym o nagrodę główną walczył Bartosz Zmarzlik w towarzystwie Piotra Żyto. W finalne udało się zdobyć ponad 200 punktów i wygrać główną wygraną 26 332 zł.

- Zdecydowaliśmy wspólnie, że przekazujemy dzisiejszą wygraną na cel charytatywny. Pieniądze zostaną przekazane dla fundacji siepomaga.pl – powiedział Marek Grzyb i Piotr Żyto.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości