Wiadomości

Lampa UV do akwarium – kiedy jest potrzebna?

26 grudnia 2020, 20:19, 5.01

Kiedy warto zakupić lampę UV?

W przeciwieństwie do filtra akwarystycznego czy grzałki, które są podstawowymi urządzeniami, dzięki którym akwarium może funkcjonować, lampa UV może okazać się przydatna, jednak nie niezbędna. Kiedy zatem warto zakupić lampę UV?

Sterylizator pomaga usunąć z akwarium bakterie, zanieczyszczania, glony i inne, wspomagając działanie filtra akwariowego. Takie wsparcie jest potrzebne wtedy, gdy mamy w akwarium problem z glonami, mętną wodą lub chcemy działać prewencyjnie przeciw powstawaniu takich problemów. Dlatego też wiele fachowców poleca korzystanie z lampy UV tylko przez określony czas, a nie na stałe. Ciągłe stosowanie sterylizatora może bowiem okazać się niekorzystne, zaburzając równowagę biochemiczną wody. Lampa UV jest przydatnym akcesorium, które może nam pomóc w prosty rozwiązać określone problemy w akwarium.

Lampa UV LED do filtrów wewnętrznych Aquael

Działanie lampy

Praca sterylizatora jest prosta, jednak bardzo efektywna. Woda wpływa do lampy przez jeden otwór zostaje wystawiona na działanie światła UV, które niszczy większość bakterii i zanieczyszczeń. Czysta woda opuszcza lampę drugim wyjściem. Dla najlepszych rezultatów taką lampę warto umieścić w akwarium za filtrem akwariowym. Dzięki temu do lampy wpływa woda oczyszczona z wszelkich większych zanieczyszczeń. Długotrwałe stosowanie lampy UV w akwarium może okazać się niekorzystne, gdyż istnieje ryzyko przejałowienia wody. Lampa UV najlepiej sprawdza się w zbiorniku przez określony czas, pracując codziennie przez co najmniej 8 godzin.

Jak dbać o czystość w zbiorniku?

Mętnienie wody czy pojawienie się glonów może być wynikiem zbyt rzadkiego czyszczenia. Dlatego zbiornik warto myć przynajmniej raz na 2 do 3 tygodni. To samo dotyczy wymiany wody w akwarium. Pamiętajmy, że nawet wydajne urządzenia filtrujące nie są w stanie zastąpić regularnego czyszczenia akwarium.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości