Podziel się świątecznym posiłkiem z potrzebującymi

20 grudnia 2020, 14:18
fot. Pierogowy Zakątek
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia w magazynie PCK przy ul. Chrobrego w Gorzowie, każdy mieszkaniec będzie mógł podzielić się świątecznym posiłkiem z osobami bezdomnymi i potrzebującymi. Żywność będzie można przynosić w godz. od 11 do 15.

Gorzowska społeczniczka Agnieszka Kosacka wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem zachęca mieszkańców do wsparcia świątecznej akcji "Podziel się posiłkiem", którą zaplanowano na sobotę 26 grudnia. Jeżeli komuś zostanie jedzenie po świętach, to zamiast wyrzucać do kosza, może podzielić się z innymi.

- Jak co roku organizujemy w naszym mieście zbiórkę żywności świątecznej. W tym roku stała ona pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ lokal w którym zbiórka odbywała się co roku, jest lokalem gastronomicznym i nie mogliśmy go otworzyć. Jednak z inicjatywą wyszła pani Sandra Roszak, kierownik gorzowskiego PCK i zaproponowała, aby zbierać w tym roku żywność w ich magazynie. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zgodziliśmy się od razu, ponieważ osoby bezdomne i tak w tym roku są już poszkodowane z powodu pandemii – opowiada Agnieszka Kosacka, gorzowska społeczniczka.

Zbiórka żywności jest tym bardziej ważna, ponieważ z powodu obostrzeń nie odbyła się miejska Wigilia. Dlatego też społecznicy będą zbierać od mieszkańców żywność, która została po świętach. Zbiórka odbędzie się w drugi dzień świąt 26 grudnia w godz. 11-15, a jedzenie będzie można przynosić do magazynu PCK przy ul. Chrobrego 28 (znajduje się w podwórku).

- Zebrane rzeczy rozdamy osobom bezdomnym i potrzebującym. To co zostanie, zawieziemy do noclegowni dla bezdomnych. Nic na pewno się nie zmarnuje. Prosimy aby żywność dostarczać w pojemnikach, których nie trzeba zwracać. Serdeczne zachęcamy mieszkańców do dołączenia do akcji i podzielenia się żywnością – podkreśla Kosacka.

Więcej informacji z regionu lubuskiego znajdziesz też na lubuskie24.pl


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości