• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak zagospodarować piwnicę w bloku?

17 grudnia 2020, 09:53
Piwnica w bloku to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie mające jedynie kilka metrów kwadratowych. Najczęściej służy tylko do przechowywania przedmiotów nieużywanych i niepotrzebnych już w domu. Ale piwnica w bloku może pełnić też wiele innych funkcji, może być spiżarnią, warsztatem majsterkowicza, piwniczką na wino, pralnią i suszarnią.

Meble do piwnicy

Aby w piwnicy panował ład i porządek, warto zainwestować w półki i regały na różne przedmioty. Oczywiście w piwnicy można postawić stare, nieużywane kredensy i szafki, ale jeśli właścicielowi piwnicy zależy na nowoczesnym wystroju, najlepiej postarać się o regały metalowe. Metalowy regał do piwnicy ze sklepu regaly.biz to mebel stabilny, wytrzymały oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Dzięki odpowiednio dobranym meblom można posegregować wszystkie przedmioty przechowywane w piwnicy.

Wiele osób przechowuje różne rzeczy w kartonowych pudełkach postawionych na podłodze. Taki sposób przechowywania sprawi, że piwnica szybko stanie się składowiskiem śmieci. Ciężko będzie cokolwiek znaleźć. Przechowywanie rzeczy na podłodze ograniczy możliwość swobodnego poruszania się. Zamontowanie kilku dodatkowych półek nie wymaga, ani nadzwyczajnych umiejętności ani dużych wydatków, a znacznie powiększy przestrzeń pomieszczenia i odblokuje podłogę.

Wymiana drzwi

Drzwi w piwnicach w bloku zwykle są bardzo kiepskiej jakości. Warto wymienić je na trwalsze, aby zabezpieczyć piwnicę przed ewentualnym włamaniem. Trzeba też postarać się o dobrej jakości kłódkę.

Oświetlenie

Piwnice w blokach to najczęściej pomieszczenia bez dostępu światła naturalnego lub pomieszczenia mające tylko niewielkie okno. Warto więc postarać się o dodatkowe oświetlenie. To rozjaśni przestrzeń i optycznie ją powiększy.

Warsztat majsterkowicza

Jeżeli w piwnicy chcemy urządzić warsztat majsterkowicza, trzeba postarać się o stół warsztatowy lub blat roboczy. Niezbędne jest dobre oświetlenia miejsca pracy. Nie może też zabraknąć gniazdek elektrycznych, do których podłączymy potrzebne urządzenia.

Spiżarnia

Piwnica to idealne miejsce na urządzenie spiżarni. Spiżarnię najlepiej stworzyć przy zewnętrznej ścianie. Tam panuje najniższa temperatura. Oddzielnie należy ustawić słoiki ze słodkimi przetworami (z sokami, dżemami i konfiturami), oddzielnie słoiki z kiszonkami i warzywami konserwowymi. Każdy słoik należy podpisać. Co pewien czas trzeba sprawdzać, czy przetwory nie uległy zepsuciu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości