Wiadomości

Punkt poboru wymazów w nowym miejscu

1 września 2020, 16:13
fot. WSzW
Od środy 2 września punkt pobierania wymazów w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dla osób zgłaszających się hospitalizacji, osób wyjeżdżających do sanatoriów oraz studentów w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. zostaje przeniesiony z namiotu przy szpitalu do byłego punktu krwiodawstwa (obok budynku rehabilitacji) przy ul. Dekerta.

 Warunki pogodowe są coraz mniej korzystne, a my chcemy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszych pacjentów jak i personelu medycznego – mówi Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiej lecznicy. - Namiot był rozwiązaniem tymczasowym. Budynek po Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa od miesięcy stał pusty, teraz znów będzie służył pacjentom.

W nowym miejscu dla pacjentów przygotowane zostały dwie poczekalnie (po jednej dla dorosłych i dzieci), toalety, punkt poboru wymazów i pokój socjalny dla personelu.

- Do tej pory pacjenci byli obsługiwani w namiocie. Choć robiliśmy wszystko co w naszej mocy, by było inaczej, stworzone tam warunki nie należały do komfortowych. Teraz będzie znacznie lepiej – dodaje Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości