Rusza Centralny Punkt Wydawania Wyników

30 września 2020, 14:05
fot. WSzW
Od 1 października Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie uruchamia Centralny Punkt Odbioru Wyników. Bez konieczności wejścia do szpitala będzie można w nim odebrać wyniki badań laboratoryjnych i opisy badań radiologicznych. Poprzez uruchomieniu punktu zarząd szpitala zamierza ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i pracowników.

- Każdy, kto będzie miał potrzebę odebrania wyniku będzie mógł to zrobić szybko i sprawnie, z pominięciem procedury mierzenia temperatury i wypełniania ankiety epidemiologicznej – mówi Barbara Kasperska – kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. - Od czwartku (1 października) w nowym punkcie będziemy wydawać wyniki badań laboratoryjnych i opis badań radiologicznych; płytkę z badaniem nadal trzeba będzie odbierać w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej. Pracujemy jeszcze nad usprawnieniem procedury wydawania wyników w formie cyfrowej na płycie CD. Jesteśmy już po pierwszych testach.

Aby odebrać wyniki w Centralnym Punkcie Wydawania Wyników (podobnie jak miało to miejsce do tej pory) trzeba będzie okazać dowód tożsamości lub upoważnienie do odbioru wyników innej osoby. Po pomyślnej weryfikacji osoby odbierającej obsługa punktu wydrukuje i wyda dokument.

Centralny Punkt Obioru Wyników znajduje się w nieczynnej od kilku lat portierni przed głównym budynkiem szpitala. W ciągu ostatnich tygodni budynek został dostosowany do nowego przeznaczenia.

- Uruchomienie Centralnego Punktu Wydawania Wyników to jeden z elementów naszego dbania o to, by w dobie pandemii ograniczyć do minimum miejsca, w których potencjalnie może dojść do zakażenia; ale nie jedyny – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - Od kilku miesięcy promujemy nasz system eRejestracja, dzięki któremu wyniki badań i historię wizyt w poradniach można pobrać bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca na świecie i dowolnego urządzenia z dostępem do internetu.

Centralny Punkt Wydawania Wyników będzie czynny w dni powszednie: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 7.00 do 15.00, w środy – od 7.00 do 18.00.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości