Szpital z pozytywnym audytem

1 grudnia 2020, 12:38
fot. WSzW
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. spełnia wymagania norm ISO i audytorzy TUV Rheinland Polska będą wnioskować o utrzymanie posiadanych przez lecznicę certyfikatów ISO. Takie wnioski płyną z przeprowadzonego audytu sprawdzającego. Audyty zgodności z ISO w gorzowskim szpitalu odbyły się już po raz siódmy.

Audyt obejmował świadczenia zdrowotne w zakresie lecznictwa szpitalnego, w tym chemioterapii i programów lekowych, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej, opieki długoterminowej, usług profilaktyczno-leczniczo-pielęgnacyjnych, leczenia stomatologicznego, hemodializoterapii i dializ otrzewnowych, radioterapii, ratownictwa medycznego, ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych, fizjoterapii ambulatoryjnej, nocnej i świątecznej pomocy medycznej, programów profilaktycznych, diagnostyki: laboratoryjnej, obrazowej, radiologicznej, radioizotopowej, pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), promocji zdrowia, a także transport sanitarny.

- To jak nasz szpital funkcjonuje czy wdrożył i utrzymuje standardy opisane w normach ISO było badane na podstawie telekonferencji, rozmów telefonicznych oraz wymiany e-maili. Choć pełne wyniki audytu poznamy za 2-3 tygodnie dziś już wiemy, że „egzamin” z zarządzania jakością (wg normy ISO 9001:2015), zarządzania środowiskiem (wg normy 14001:2015) oraz bezpieczeństwem i higieną pracy (zgodnie z normą 45001:2018) przeszliśmy pozytywnie - mówi Bożena Songin, główny specjalista ds. jakości i kontroli wewnętrznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości