Wiadomości

Złodziej katalizatorów złapany na gorącym uczynku

8 grudnia 2020, 09:08, red
fot. archiwum
Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który na os. Górczyn próbował ukraść katalizator z osobowego fiata. Złodziej został złapany na gorącym uczynku, miał przy sobie piłę oraz latarkę. 23-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży.

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego zakończyli swoją nocną służbę i wracali do domu. Zaparkowali samochód przy ul. Okulickiego. Wtedy zauważyli mężczyznę, który szedł w roboczym kombinezonie z torbą podróżną, a po chwili wyrzucił ją koło wiaty śmietnikowej.

- Początkowo policjanci pomyśleli, że być może jest to pracownik z okolicznej budowy. Jego zachowanie wzbudziło jednak ich zainteresowanie. Mężczyzna podszedł z jakimś przedmiotem do zaparkowanego fiata, położył się pod autem i włączył latarkę. Mężczyzna spod auta po chwili jednak wstał i chciał odejść. Uniemożliwili mu to policjanci – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna twierdził, że nic się nie stało. Funkcjonariusze jednak mu nie uwierzyli i sprawdzili co znajduje się pod autem. Jak się okazało, była tam latarka, piła do cięcia oraz torba podróżna. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chciał wyciąć katalizator.

- Policjanci wezwali na miejsce patrol, wykonane zostały oględziny i zebrany materiał dowodowy. Funkcjonariusze dotarli także do właściciela samochodu, którego poinformowali o całym zdarzeniu. Okazało się, że złodziejem jest 23-letni mieszkaniec Gorzowa, został zatrzymany i przesłuchany - mówi Jaroszewicz.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Ponadto policjanci będą sprawdzać, czy 23-latek nie odpowiada za inne kradzieże katalizatorów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości