• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Linergistka - Zawód idealny dla każdej kobiety

2 grudnia 2020, 09:48
Skąd pomysł na zawód linergistki? Już po liceum wybrałam zawód kosmetyczki, uwielbiałam to robić, sprawiało mi to ogromną przyjemność. Ale w tamtym czasie nie był to zawód aż tak popularny jak teraz. Kobiety obecnie dbają o siebie, myślą coraz bardziej o sobie, nie mają już problemu wydawać pieniędzy na swoje marzenia i udoskonalać swoje ciało. Po prostu chcemy wyglądać dobrze i dobrze czuć się z samą sobą.

I choć moja kariera zawodowa nabrała zupełnie innego toru, w momencie kiedy zostałam młodą mamą, wiedziałam, że nie dam rady pracować na etacie i poświęcić odpowiednią ilość czasu mojej córce, tyle ile tego obie potrzebujemy. Nelly miała 4 latka kiedy postanowiłam zrobić kurs makijażu permanentnego. To ja ustalałam, ile czasu pracuję, kiedy zaczynam i kiedy kończę, tak aby mieć się nawzajem, być ze sobą nie obok siebie. To była i jest praca idealna dla mnie.

Czy było trudno zacząć drogę własnej działalności?

Wiedziałam, że będę potrzebowała wynająć lokal, kupić maszynkę do makijażu permanentnego, pigmenty igły, pójść na szkolenie, zadbać o kwestie bhp i sanitarne w gabinecie, zbudować markę i zdobyć klientów.

Ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana:) Musiałam zaryzykować, wziąć kredyt i włożyć w działalność cały swój czas, energię i całe serce. Dodatkowo postarałam się o dofinansowanie z Urzędu Pracy. Koszty maszynki są bardzo różne od 1500,00 zł do nawet 25 000,00 zł. Koszty szkolenia od 3 do 10 tys. Koszty wynajmu lokalu również są różne, można wynająć gabinet w już istniejącym salonie, ja tak zrobiłam, na początku dołączyła do salonu tatuażu mojego brata. Możliwości jest wiele, znacząca jest także lokalizacja i metraż pomieszczenia.

Co jest istotne?

Nie trzeba mieć wykształcenia kosmetycznego. Ważna jest pasja, zaangażowanie, szacunek do drugiej osoby i trening. Bo to właśnie trening czyni mistrza. Czy można z tego się utrzymać?

Oczywiście. To właśnie ten zawód sprawił, że jestem niezależną kobietą, mogę połączyć bycie mamą i byciem właścicielką salonu. Jak cię przekonać? Policzmy. 1 zabieg trwa około 2 godzin, koszt makijażu permanentnego wynosi od 600 do 1000 zł. Stawka godzinowa ok między 300-500 zł. Brzmi dobrze prawda? Dzięki temu mogłam się rozwijać dalej, szkolić, a nawet ukończyć Elitarną Szkołę Trenerów Makijażu Permanentnego w Warszawie.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Makijaż permanentny ma szerokie zastosowanie, to nie tylko: brwi, usta czy powieki, to mogą być również piegi, róż, kamuflaż rozstępów, pigmentacja brodawki sutkowej czy migropigmentacja skóry głowy u mężczyzn. Innowacyjne zastosowanie makijażu permanentnego także otwiera nas na kolejną niszę klientów i stwarza możliwości.

"Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”. – Konfucjusz. Kocham ten zawód, jest to również moja pasja. Z chęcią dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem podczas szkoleń, wymieniam się doświadczeniami z innymi linergistkami, motywuję i rozpalam ogień do działania.

W życiu jedyna stała to zmiana, jeśli choć przez chwilę zapaliła Ci się w głowie myśl: Hej, może to jest dla mnie, chcę zmienić swoje życie, spróbować nowej drogi, jesteś otwarta/y na naukę i masz czas i chęci to zapraszam do kontaktu ze mną. Ustalimy indywidualny program szkolenia wg Twoich potrzeb, poprowadzę, wskażę gotowe rozwiązania.

Aleksandra Kowalczyk
permanent makeup artist

Akademia Piękna Nelly
ul. Przemysłowa 1, 66-600 Gorzów Wielkopolski
+48 795 713 316
https://akademiapieknanelly.pl/

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Linergistka - Zawód idealny dla każdej kobiety

1/3 Linergistka - Zawód idealny dla każdej kobiety

2/3 Linergistka - Zawód idealny dla każdej kobiety

2/3 Linergistka - Zawód idealny dla każdej kobiety

3/3 Linergistka - Zawód idealny dla każdej kobiety

3/3 Linergistka - Zawód idealny dla każdej kobiety

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości