Wiadomości

Podali się za pracowników wodociągów. Okradli 91-letnią kobietę

26 listopada 2020, 10:45, red
Szajka złodziei podająca się za pracowników wodociągów wciąż okrada seniorów. Kilka dni temu okradli mieszkankę Świebodzina, teraz pojawili się w Drezdenku. Wykorzystując naiwność 91-letniej kobiety, skradli jej biżuterię i 1500 złotych w gotówce.

Wszystko to działo się w środę, 25 listopada. Do drzwi 91-letniej mieszkanki Drezdenka zapukała kobieta i dwaj mężczyźni podający się za pracowników wodociągów. Seniorka wpuściła osoby do mieszkania, nie prosząc o okazanie żadnego dokumentu potwierdzającego fakt, że ma do czynienia z autentycznymi pracownikami wodociągów. Ci wykorzystując sytuację, informowali o konieczności sprawdzenia drożności rur.

- Kiedy pokrzywdzona znajdowała się w łazience, najprawdopodobniej wtedy fałszywi pracownicy wodociągów dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie około 1500 złotych oraz rodzinnej biżuterii, która dla okradzionej 91-latki miała ogromną wartość sentymentalną. Łupem złodziei padły między innymi pamiątkowe złote obrączki, pierścionek i łańcuszek. Łączna suma strat to niemal 4 tysiące złotych – mówi młodszy aspirant Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Zachowanie przestępców jest o tyle bulwersujące, ponieważ nie mają żadnych skrupułów nawet w okradaniu najsłabszych. Wcześniej podobne przypadki miały również miejsce w innych miejscach na terenie województwa lubuskiego.

Policjanci przypominają i ostrzegają. Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, lub osobami, które zapraszamy do mieszkania. Zawsze, w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa przez osoby odwiedzające nasze mieszkanie, czy dom lub dzwoniące na numer naszego telefonu starajmy się jak najszybciej powiadomić Policję o zaistniałej sytuacji i naszych przypuszczeniach. Dzięki szybkiej reakcji policjanci od razu będą mogli przystąpić do działania.

Jeżeli nie mamy pewności co do autentyczności słów osób podających się za pracownika wodociągów, hydraulika, czy policjanta żądajmy okazania dokumentów potwierdzających ich słowa. Dobrym sposobem jest również potwierdzenie w firmie, czy instytucji, które rzekomo reprezentują. Wystarczy zadzwonić i się upewnić.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości