Wiadomości

Zbudował lokomotywę z 10 tysięcy zapałek [zdjęcia]

24 listopada 2020, 13:25, red
fot. Grzegorz Trzmielewski
21-letni Grzegorz Trzmielewski z małej wsi niedaleko Słubic w województwie lubuskim znów zaskakuje. Pasją młodego mężczyzny jest budowa różnych rzeczy z zapałek. Wszystko zaczęło się od budowy statków. Tym razem 21-latek wybudował lokomotywę z 10 tys. zapałek.

Od kilku lat Grzegorz Trzmielewski z małej wsi Drzecin niedaleko Słubic w województwie lubuskim zaskakuje swoją pasją. Młody Lubuszanin buduje przeróżne rzeczy z zapałek. Do tej pory wybudował m.in. model Daru Młodzieży z 80 tys. zapałek, który miał 2 metry długości i ok. 130 cm wysokości czy pływający model pancernika Bismarcka z ponad 40 tys. zapałek. Wśród nietypowych projektów 21-letniego Grzegorza była również budowa zegarka na rękę z zapałek czy samolotu.

Ale to nie koniec pomysłów i projektów Grzegorza Trzmielewskiego. Właśnie zakończył budowę lokomotywy z zapałek. Jej budowa trwała rok i pochłonęła ponad 10 tys. zapałek. Co ciekawe, pierwowzór lokomotywy stoi na stacji PKP w Rzepinie. Jak wyjaśnia 21-latek chciał tym razem zbudować coś, co znajduje się w okolicy i będzie mógł porównać swój model z oryginałem.

Grzegorz do tej pory do budowy wszystkich modeli wykorzystał kilkaset tysięcy zapałek, a pomysłów wciąż nie brakuje. Młody mężczyzna swój pierwszy statek zbudował gdy miał 6 lat. Był to prosty stateczek z desek, który unosił się na wodzie. Do konstruowania statków, tym razem z zapałek, powrócił w 2015 roku. Przyznaje, że trochę z nudów. Pierwszym modelem był żaglowiec, po nim powstał most, aż w końcu zaczął budowę gigantycznego Daru Młodzieży, który miał być prezentem dla dziewczyny, która bardzo go wspiera w jego pasji. Jednak ostatecznie oboje zdecydowali, że statek będzie przeznaczony na wystawy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Lokomotywa z zapałek

1/4 Lokomotywa z zapałek

2/4 Lokomotywa z zapałek

2/4 Lokomotywa z zapałek

3/4 Lokomotywa z zapałek

3/4 Lokomotywa z zapałek

4/4 Lokomotywa z zapałek

4/4 Lokomotywa z zapałek

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości