Wiadomości

Zbudował lokomotywę z 10 tysięcy zapałek [zdjęcia]

24 listopada 2020, 13:25, red
fot. Grzegorz Trzmielewski
21-letni Grzegorz Trzmielewski z małej wsi niedaleko Słubic w województwie lubuskim znów zaskakuje. Pasją młodego mężczyzny jest budowa różnych rzeczy z zapałek. Wszystko zaczęło się od budowy statków. Tym razem 21-latek wybudował lokomotywę z 10 tys. zapałek.

Od kilku lat Grzegorz Trzmielewski z małej wsi Drzecin niedaleko Słubic w województwie lubuskim zaskakuje swoją pasją. Młody Lubuszanin buduje przeróżne rzeczy z zapałek. Do tej pory wybudował m.in. model Daru Młodzieży z 80 tys. zapałek, który miał 2 metry długości i ok. 130 cm wysokości czy pływający model pancernika Bismarcka z ponad 40 tys. zapałek. Wśród nietypowych projektów 21-letniego Grzegorza była również budowa zegarka na rękę z zapałek czy samolotu.

Ale to nie koniec pomysłów i projektów Grzegorza Trzmielewskiego. Właśnie zakończył budowę lokomotywy z zapałek. Jej budowa trwała rok i pochłonęła ponad 10 tys. zapałek. Co ciekawe, pierwowzór lokomotywy stoi na stacji PKP w Rzepinie. Jak wyjaśnia 21-latek chciał tym razem zbudować coś, co znajduje się w okolicy i będzie mógł porównać swój model z oryginałem.

Grzegorz do tej pory do budowy wszystkich modeli wykorzystał kilkaset tysięcy zapałek, a pomysłów wciąż nie brakuje. Młody mężczyzna swój pierwszy statek zbudował gdy miał 6 lat. Był to prosty stateczek z desek, który unosił się na wodzie. Do konstruowania statków, tym razem z zapałek, powrócił w 2015 roku. Przyznaje, że trochę z nudów. Pierwszym modelem był żaglowiec, po nim powstał most, aż w końcu zaczął budowę gigantycznego Daru Młodzieży, który miał być prezentem dla dziewczyny, która bardzo go wspiera w jego pasji. Jednak ostatecznie oboje zdecydowali, że statek będzie przeznaczony na wystawy.

Fotoreportaż


1/4 Lokomotywa z zapałek

1/4 Lokomotywa z zapałek

2/4 Lokomotywa z zapałek

2/4 Lokomotywa z zapałek

3/4 Lokomotywa z zapałek

3/4 Lokomotywa z zapałek

4/4 Lokomotywa z zapałek

4/4 Lokomotywa z zapałek

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości