Wiadomości

Bezdomny wpadł do rzeki, a następnie zasnął pod mostem

23 listopada 2020, 11:41
fot. Lubuska policja
W Międzyrzeczu bezdomny mężczyzna wpadł do rzeki Obry, po czym schronił się pod mostem, gdzie zasnął. Temperatura w nocy spadła w okolice zera stopni, więc sytuacja była bardzo groźna. Na szczęście śpiącego pod mostem, skrajnie wychłodzonego mężczyznę zauważyli policjanci.

W miniony weekend w nocy, podczas patrolu pieszego wzdłuż rzeki Obra w Międzyrzeczu, policjanci zauważyli pod mostem śpiącego mężczyznę. Był skrajnie wychłodzony i miał przemoczoną odzież.

- Podczas rozmowy, okazało się, że wcześniej wpadł do rzeki. Bezdomny był trzeźwy, jednak nie mógł poruszać się o własnych siłach. Mówił, że bardzo mu zimno i nie może się ruszyć. Policjanci natychmiast przenieśli go do radiowozu, aby mógł się ogrzać i w ciepłym miejscu poczekać na przyjazd karetki pogotowia. Gdyby nie pomoc udzielona przez policjantów, mężczyzna najprawdopodobniej nie przeżyłby nocy – mówi Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Dlatego też policjanci apelują, aby zgłaszać miejsca gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne. Można zrobić anonimowo za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, natomiast w sytuacjach zagrażających życiu powinniśmy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dzięki temu możemy uratować czyjeś życie.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości