Wiadomości

Bezdomny wpadł do rzeki, a następnie zasnął pod mostem

23 listopada 2020, 11:41
fot. Lubuska policja
W Międzyrzeczu bezdomny mężczyzna wpadł do rzeki Obry, po czym schronił się pod mostem, gdzie zasnął. Temperatura w nocy spadła w okolice zera stopni, więc sytuacja była bardzo groźna. Na szczęście śpiącego pod mostem, skrajnie wychłodzonego mężczyznę zauważyli policjanci.

W miniony weekend w nocy, podczas patrolu pieszego wzdłuż rzeki Obra w Międzyrzeczu, policjanci zauważyli pod mostem śpiącego mężczyznę. Był skrajnie wychłodzony i miał przemoczoną odzież.

- Podczas rozmowy, okazało się, że wcześniej wpadł do rzeki. Bezdomny był trzeźwy, jednak nie mógł poruszać się o własnych siłach. Mówił, że bardzo mu zimno i nie może się ruszyć. Policjanci natychmiast przenieśli go do radiowozu, aby mógł się ogrzać i w ciepłym miejscu poczekać na przyjazd karetki pogotowia. Gdyby nie pomoc udzielona przez policjantów, mężczyzna najprawdopodobniej nie przeżyłby nocy – mówi Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Dlatego też policjanci apelują, aby zgłaszać miejsca gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne. Można zrobić anonimowo za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, natomiast w sytuacjach zagrażających życiu powinniśmy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dzięki temu możemy uratować czyjeś życie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości