Wiadomości

Koniec z marką „Gorzów Przystań”

19 listopada 2020, 11:46
fot. archiwum
Przez ostatnie 10 lat w mieście obowiązywała marka „Gorzów Przystań”, teraz władze Gorzowa chcą ją uchylić. Dlatego też podczas najbliższej sesji Rady Miasta zostanie podjęta w tej sprawie uchwała. Ma to związek z pracami nad dokumentem „Strategia rozwoju miasta Gorzów Wielkopolski 2030”. Jego przyjęcie planowane jest na maj 2021 roku. Strategia umożliwi wyznaczenie długofalowej wizji rozwoju miasta oraz pozwoli we właściwy sposób i w odpowiedniej kolejności, rozwiązywać problemy, a także przewidywać niektóre z nich, zanim się pojawią. A zatem dopiero po przygotowaniu i przyjęciu strategii rozwoju, będzie można przystąpić do prac nad projektem strategii promocji miasta, bo to są dwa zupełnie różne dokumenty, choć jeden faktycznie ściśle ze sobą związane.

Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 25 listopada zostanie podjęta uchwała w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej Długoterminowej Strategii Zarządzania Marką Gorzów z dnia 24 lutego 2010 roku. To oznacza, że swój żywot po 10 latach funkcjonowania zakończy marka "Gorzów Przystań".

W międzyczasie, w 2016 roku miasto próbowało wprowadzić jeszcze markę "Gorzów w sam raz", jednak ta strategia nie została w ogóle wdrożona, chociaż zostało na nią wydanych 150 tys. zł z budżetu miasta.

- Gorzów nie potrzebuje kolejnej zmiany marki, potrzebuje dobrej strategii promocji i o takiej będziemy rozmawiać w niedalekiej przyszłości, po zakończeniu prac i przyjęciu dokumentu strategicznego „Strategia rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”. To będzie bowiem podstawa do prac nad strategią promocji, która względni aktualne trendy działań w komunikacji z mieszkańcami. Dokumenty marki „Gorzów Przystań” tego nie określały, a ten, który był dyskutowany trzy lata temu („W sam raz”) nie został oficjalnie zaakceptowany przez radnych. Niemniej stał się inspiracją do działań podejmowanych w ostatnich latach w procesie promocji i komunikacji miasta: (kampania GORZÓW #Stąd Jestem, cykl gorzowskich murali, eventy promocyjne z udziałem mieszkańców itp.). Ponadto, podejmiemy też działania zmierzające do uporządkowania Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta. To wszystko będzie możliwe jednak dopiero po uchyleniu marki Gorzów Przystań, stąd pilna potrzebna działań - tłumaczy Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Kiedy obecna marka „Gorzów Przystań” zostanie formalnie uchylona i na dobre zakończy swoje funkcjonowanie, władze Gorzowa będą mogły przyjąć nową strategię. Obecnie urzędnicy pracują nad Strategią Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Hasło przewodnie dokumentu to "Miasto dla pokoleń". Dokument ma być gotowy w połowie 2021 roku.

- Przygotowywana obecnie strategia rozwoju miasta Gorzowa 2030 pozwoli na nowo zdefiniować aktualne potrzeby w zakresie komunikacji i promocji miasta. Istnieje pilna potrzeba uporządkowania sposobu komunikowania miasta w przestrzeni publicznej m.in. w zakresie ujednolicenia zewnętrznej i wewnętrznej identyfikacji Gorzowa, wdrożenia jednolitego systemu identyfikacji miejskiej, ujednolicenia znaków graficznych, wykorzystywanych w miejskich materiałach reprezentacyjnych, informacyjnych i promocyjnych. A także opracowania elementów graficznych w procesie projektowania nowej witryny internetowej miasta oraz spójnego prowadzenia działań miasta w mediach społecznościowych - tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości