• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

"Chciałabym, aby rodzina mnie pokochała"

18 listopada 2020, 12:25, red
fot. Dom dziecka w Klenicy
Podopieczni domu dziecka w Klenicy piszą od kilku dni listy do św. Mikołaja, które następnie są publikowane na facebookowym profilu placówki. Dzieci proszą nie tylko o zabawki czy inne gadżety, ale spora część z nich chciałaby spędzić święta z rodziną. Niektóre listy są naprawdę poruszające.

Dom dziecka w Klenicy to niewielka placówka w województwie lubuskim, w której przebywa obecnie około 20 wychowanków w różnym wieku. Od kilku miesięcy dom dziecka prowadzi swój profil na facebooku, gdzie zamieszcza relacje z różnych wydarzeń. W ostatnim czasie, dyrekcja placówki postanowiła ruszyć z akcją pisania listów do św. Mikołaja przez podopiecznych. Następnie listy są publikowane na facebooku, dzięki czemu każdy internauta może wybrać dziecko, któremu będzie chciał sprawić prezent.

- Poprosiliście, żeby dzieciaki napisały listy do Mikołaja i żeby pojawiły się one tutaj. Poprosiliśmy naszych wychowanków i kilka listów już mamy. Będą się one sukcesywnie pojawiały na naszej stronie. Jeśli ktoś lub grupa osób chciałaby wysłać do nas prezent dla dzieciaka w imieniu św. Mikołaja, to prosimy, piszcie o tym do nas lub pod postem wyraz „biorę”. Pozostali facebookowicze będą wiedzieć, że zarezerwowano już paczkę – opowiada siostra Izabela Kucińska, dyrektor domu dziecka w Klenicy.

Na profilu pojawiło się już kilkanaście listów. Dzieci proszą najczęściej o zabawki i inne gadżety, jednak są też bardziej poruszające wpisy. Podopieczni piszą również, że chcieliby spędzić święta z rodziną. Najbardziej chwyta za serce list 18-letniej Kamili.

- Ze względu, że zbliżają się święta szybkim krokiem chciałabym dostać prezent, który jest nie do zrealizowania, ponieważ chciałabym, aby moja rodzina mnie pokochała w końcu. Odkąd tutaj jestem nie byłam u nich na świętach, a bardzo mi tego brakuje. Nic mi ich nie zastąpi, nawet prezent. Nie chciałabym dostać prezentu, tylko rodzinę, bo są bardzo ważni dla mnie, mimo tego, że oni mnie nie kochają, tak jak ja ich kocham bardzo. Gdyby to się spełniło, byłabym szczęśliwa - pisze 18-letnia Kamila w liście do św. Mikołaja.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości