• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zmarł Zenon Michałowski. Przegrał walkę z chorobą

17 listopada 2020, 18:13, mk
fot. Bartosz Zakrzewski / archiwum
Zawsze był pełen energii do działania, zawsze uśmiechnięty i życzliwy dla drugiego człowieka. Zenon Michałowski, działacz sportowy, jeden z założycieli gorzowskiej Solidarności, właściciel firmy budowlanej i lokalnej telewizji. Zmarł 17 listopada 2020 roku po długiej walce z chorobą.

- Tata w dniu wczorajszym trafił na Oddział Intensywnej Terapii w Gorzowie Wlkp. w stanie bardzo ciężkim, ma ostre zapalenie płuc z niewydolnością oddechową – pisał na profilu w mediach społecznościowych jego syn. Było to 25 października 2020 roku. Już wtedy stan Zenona Michałowskiego był bardzo zły, bo lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Oddychał przy pomocy respiratora. Zmarł w nocy 17 listopada, w wieku 70 lat.

Zenon Michałowski znany był przede wszystkim z działalności sportowej. Przez wiele lat był prezesem siatkarskiego klubu GTPS Gorzów. Był też społecznikiem, jednym z fundatorów pomnika Józefa Piłsudskiego w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości