• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

#ZawszeRazem. Gorzowskie kluby sportowe apelują do ozdrowieńców o oddawanie osocza

16 listopada 2020, 11:22
Pomóżmy chorym na COVID – 19! Stal Gorzów odpowiada na apele lekarzy i zachęca wszystkich ozdrowieńców do oddawania osocza. Organizator akcji Dyrektor Zarządzający Stali Gorzów Tomasz Michalski do akcji zaprosił gorzowskie kluby sportowe, aby razem zaapelować do wszystkich fanów sportu, którzy mają już za sobą walkę z koronawirusem.

- Do tej pory nie wynaleziono leku, który całkowicie niszczyłby wirusa SARS-CoV-2, cały czas czekamy na szczepionkę. Terapia osoczem od ozdrowieńców działa pomocniczo i pomaga leczyć najciężej chorych pacjentów. Potrzebni są więc dawcy, którzy mają przeciwciała i mogą się nimi dzielić. To bardzo ważne, że sportowcy chcą dać innym przykład i pokazują tym samym, że to nic strasznego. Oddając swoją krew, ratujemy ludzkie życie — przekonuje Tomasz Michalski.

Na apel Stali Gorzów pozytywnie zareagowały Warta Gorzów, AZS AJP Gorzów oraz piłkarze ręczni TL Ubezpieczenia Stal Gorzów.

- Sam doświadczyłem tej choroby i wiem, że to nie jest błahostka. To jest choroba, która rozłożyła mnie na dłuższy czas i trafiłem nawet do szpitala. Tam właśnie widziałem, jak bardzo ludzie potrzebują osocza – mówi Dariusz Maciejewski, trener ekstraklasowego zespołu koszykówki Kobiet.

- Zachęcam osoby, które przeszły Covid do pomocy tym, którzy teraz chorują. Proszę, oddajcie osocze. Są osoby przechodzące objawy zakażenia łagodnie, ale są i takie jak moi rodzice, którzy ciężko zachorowali, szczególnie moja mama. Uważam, że w tym całym zwariowanym świecie, pogonią za pieniędzmi, za sławą zapominamy, że życie jest najważniejsze. W takim trudnym momencie musimy być dla siebie braćmi, przyjaciółmi, kolegami. Musimy zadbać o siebie i o innych. Ta akcja jest świetna, dlatego jak tylko o niej usłyszałem, od razu się do niej przyłączyłem. Zachęcam, żebyśmy przez ten ciężki czas przeszli razem, wspólni – mówił Mariusz Misiura trener piłkarzy Warty Gorzów.

- Reprezentuje gorzowskich sportowców i zachęcam każdego, kto przeszedł zakażenie wirusem łagodnie czy ciężej do oddawania osocza. Wiadomo, jaka teraz jest sytuacja w służbie zdrowia i jak często słyszymy apele o osocze ozdrowieńców. Nie należy czekać tylko działać. Wystarczy zgłosić się do najbliższego Punktu Krwiodawstwa, wcześniej można zadzwonić i po krótkim wywiadzie z lekarzem oddać osocze – mówi Mateusz Stupiński zawodnik TL Ubezpieczenia Stal Gorzów.

- Każda akcja, która powoduje, że coś możemy komuś dać od siebie, jest godna polecenia. Nie oddajemy komuś swojego zdrowia, a jedynie osocze, które komuś to zdrowie czy nawet życie może uratować. Jako środowisko sportowe zachęcamy wszystkich kibiców, wszelkich dyscyplin do oddania osocza, bo efektem tego może być bezcenny dar, niewymierny, czyli czyjeś zdrowie. Im więcej będzie chętnych do oddania osocza, tym szybciej powinniśmy wyjść z obecnie panującej sytuacji. Ja chciałem oddać osocze, ale pesel niestety nie pozwala. Zachęcam wszystkich młodszych do wizyty w Punkcie Krwiodawstwa i wsparcia inicjatywy – apeluje Stanisław Chomski trener Moje Bermudy Stal Gorzów, który sam przeszedł niedawno chorobę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości